8 sierpnia w Kowarach rozpoczną się zdjęcia do Filmu „Prosta sprawa”. Filmowcy pojawią się też w Mysłakowicach, Karpaczu, Piechowicach, Harrachowie i Jeleniej Górze.

8 sierpnia ekipa filmowa Canal+ rozpoczyna karkonoski etap kręcenia zdjęć do serialu opartego na bestsellerowej powieści Wojciecha Chmielarza „Prosta sprawa”. Na podstawie prozy tego autora powstał już popularny serial „Żmijowsko”.

Akcja książki dzieje się w Karkonoszach. Jej bohater trafia do Jeleniej Góry, by spłacić dług u przyjaciela, lecz zamiast niego spotyka gangsterów mafii jeleniogórskiej, czeskiej i romskiej. W. Chmielarz publikował swoją powieść w odcinkach podczas covidowego lockdownu, by potem wydać ją w poprawionej wersji.

Ekranizację reżyseruje Cyprian Olencki, który zrobił już m.in. „Furioze”, a w roli głównej zagra Mateusz Damięcki. Zdjęcia potrwają do października i spora ich część będzie realizowana właśnie u nas.

8 i 9 sierpnia filmowcy kręcić będą w Kowarach, 10 sierpnia w Jeleniej Górze, 14 sierpnia w Karpaczu, 15 sierpnia ponownie w Jeleniej Górze, 16 – w Mysłakowicach, 17 i 18 – znowu w Kowarach, 21 – w Piechowicach, 22 i 23 raz jeszcze w Jeleniej Górze i na zakończenie tej części zdjęć, 24 sierpnia, w Harrachowie.

Studio ABM Castin, film reklama poszukuje statystów i epizodystów do tego filmu. Zarobić można – za statystowanie – 100 zł za dzień zdjęciowy.

„Wojciech Chmielarz — autor powieści, kryminałów. Na podstawie jego kryminału powstał serial „ŻMIJOWISKO”. Pewnie większośc z Was widziało już tą produkcję. Cyprian Olencki — reżyser filmu „PolandJa” i serialu „Furioza”.

Właśnie w okolicach Jeleniej Góry, obaj panowie będą realizować swoją najnowszą produkcję filmową. Serdecznie zapraszamy na plan filmu mieszkańców woj. jeleniogórskiego. Szukamy statystów i epizodystów. Miłośników kina, którzy mają ochotę poznać kuchnię filmową, zobaczyć czołowych polskich aktorów. Stawka za dzień zdjęciowy zaczyna się od kwoty 100 zł netto i może wzrosnąć w przypadku przydzielenia konkretnej roli aktorskiej. Można też zagrać w kilku z określonych poniżej dniach zdjęciowych. Jak to mówią nasi doświadczeni statyści: na planie można się nieźle zabawić, najeść i jeszcze za to płacą. Wielu odnalazło na planach ABM-u zagubione przyjaźnie, miłości życia. Naprawdę dzieje się” – zachęca Studio ABM.

Z kolei jeleniogórskie MZK informuje o związanych z kręceniem filmu zmianach w kursowaniu autobusów.

„W związku z planowaną na terenie miasta Jelenia Góra realizacją zdjęć do serialu „Prosta sprawa” powstaną utrudnienia w ruchu drogowym w następujących dniach na wybranych odcinkach ulic:

– ul. W. Pola (okolice skrzyżowania z ul. Złotniczą) w dniach 10-11.08.23 w godz. 20:00-02:00 i w dniu 22.08.23 w godz. 10:00-16:00.

– ul. M. Ogińskiego (okolice skrzyżowania z ul. Moniuszki) w dniu 15.08.23 w godz. 12:00-19:00.

– ul. Wojska Polskiego (okolice skrzyżowania z ul. 1 Maja i przystanku Uniwersytet Ekonomiczny) w dniach 12-13.08.23 w godz. 23:00-01:00 i w dniu 13.08.23 w godz. 07:00-14:00.

Wobec powyższego wystąpią opóźnienia w kursowaniu autobusów MZK posiadających trasy na wyżej wymienionych ulicach” – brzmi komunikat przewoźnika.

Premiera serialu j w 2024 roku w CANAL+ online i CANAL+ PREMIUM

4 komentarze

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.