AKTUALIZACJA Dzisiaj (17 grudnia) marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski ogłosił na FB, że decyzja zapadła. Forum Ekonomiczne opuszcza Krynicę i przenosi się do Karpacza. – To ogromny sukces Dolnego Śląska. Dynamikę naszego rozwoju od lat podkreślają europejskie rankingi, a organizacja tego prestiżowego wydarzenia dodatkowo potwierdza naszą wysoką pozycję w Polsce i Europie. Oferta Dolnego Śląska okazała się najlepsza i chciałbym podziękować za pomoc w jej przygotowaniu prezydentowi Jackowi Sutrykowi i burmistrzowi Karpacza – napisał marszałek Cezary Przybylski.

Umowa na organizację Forum zostanie podpisana w styczniu przyszłego roku i ma obowiązywać przez osiem najbliższych lat.

Instytut Wschodni, który od 1992 roku organizuje Forum Ekonomiczne, konferencję będącą jednym z najistotniejszych miejsc spotkań elit polityczno-biznesowych w Europie, wydał właśnie oświadczenie:

Po 28 latach najważniejszy polski kongres gospodarczy – Forum Ekonomiczne – opuszcza Krynicę-Zdrój. Trwa przetarg, który ma wyłonić nowych partnerów i nową lokalizację Kongresu. Forum Ekonomiczne od 1992 roku organizowane było nieprzerwanie w Krynicy. Jednak wieloletnia umowa o współpracy przy organizacji Forum Ekonomicznego podpisana przez organizatorów Forum z Województwem Małopolskim i miastem Krynica-Zdrój wygasła w tym roku.

W związku z tym Instytut Studiów Wschodnich wystąpił z zapytaniem ofertowym do: Województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznań, Międzynarodowych Targów Poznańskich; Województwa Dolnośląskiego, Miasta Karpacz; Województwa Małopolskiego, Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Krynica-Zdrój; Województwa Zachodniopomorskiego z Pobierowem; na jakich warunkach ww. partnerzy gotowi byliby do współpracy przy organizacji Forum Ekonomicznego w przyszłości.

W odpowiedzi na to zapytanie wpłynęły cztery oferty: Województwa Dolnośląskiego z miastem Karpacz, Wrocławiem i dwoma innymi podmiotami, Województwa Małopolskiego z Krynicą-Zdrój, Województwa Wielkopolskiego z Poznaniem i Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, Województwa Zachodniopomorskiego z Pobierowem. Potencjalni partnerzy zaproponowali warunki, na jakich gotowi są współpracować z Forum Ekonomicznym w przyszłości.

Komisja Przetargowa po przeanalizowaniu ofert zdecydowała, że do dnia 25 stycznia wyłączność na dalsze negocjacje otrzymuje w pierwszej kolejności konsorcjum podmiotów, na którego czele stoi Województwo Dolnośląskie.

W przypadku niepowodzenia negocjacji z Województwem Dolnośląskim Instytut Studiów Wschodnich deklaruje gotowość do prowadzenia negocjacji z Wielkopolską, Poznaniem i MTP, które zgłosiły bardzo atrakcyjną i profesjonalną ofertę. Niestety komisja przetargowa uznała, że z powodu niespełnienia przedstawionych przez organizatora Forum Ekonomicznego oczekiwań związanych z zapewnieniem przez partnerów odpowiedniej infrastruktury konferencyjnej oferty województwa Małopolskiego z Krynicą i Województwa Zachodniopomorskiego z Pobierowem zostały odrzucone„.

Po tegorocznej edycji Forum Ekonomicznego Karpacz nie ukrywał, że ma ochotę gościć konferencję na stałe. Hotel Gołębiewski i inne obiekty zapewniają odpowiednią infrastrukturę. Organizacyjnie kurort jest przygotowany do prowadzenia tak dużego wydarzenia. Jest ono także szansą na ożywienie regionu.  Po 25 stycznia 2021 roku będzie wiadomo, jak potoczyły się negocjacje.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.