Jeleniogórscy policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie kolejnych zarzutów oszustwa 32-letniemu mężczyźnie. Wprowadził on w błąd co najmniej 12 klientów oferując im sprzedaż i montaż paneli fotowoltaicznych, z czego się nie wywiązał. Ponadto przywłaszczył on pieniądze na szkodę firmy, dla której wykonywał tego typu usługi. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą ponad 860 tysięcy złotych. Teraz za przestępstwa, których się dopuścił grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zebrali materiał dowodowy i przedstawili zarzuty oszustwa i przywłaszczenia mienia 32-letniemu jeleniogórzaninowi.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna od końca ubiegłego roku do lutego br. wprowadził w błąd co najmniej 12 osób z różnych miejscowości w Polsce oferując im sprzedaż i montaż paneli fotowoltaicznych. Od zainteresowanych pobrał zaliczki w rożnej wysokości. Mężczyzna z umów się nie wywiązał, a dodatkowo przywłaszczył pieniądze na szkodę firmy, z którą współpracował. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą ponad 860 tysięcy złotych.

Niewykluczone, że mężczyzna ma na koncie więcej podobnych czynów. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Teraz za przestępstwa, których się dopuścił odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

2 komentarze

    • Nie wymagaj od „redakcji” zbyt wiele, przecież mogli napisać „dla złodziejów”.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.