W jednym z programów telewizyjnych Władysław Frasyniuk skomentował sytuację na polsko – białoruskiej granicy, gdzie od kilku dni żołnierze blokują uchodźcom możliwość wejścia na teren Polski. Jego słowa odbiły się szerokim echem. Minister MON Mariusz Błaszczak kieruje sprawę do prokuratury. Stacja wydaje oświadczenie.

Uchodźcy na granicy z Białorusią

Władysław Frasyniuk, były przewodniczący Unii Wolności i poseł na sejm RP, był gościem Grzegorza Kajdanowicza na antenie TVN24. Polityk wypowiadał się na temat aktualnych wydarzeń z kraju. Jednym z poruszanych wątków było pilnowanie przez żołnierzy granicy z Białorusią, przez którą usiłują przedostać się do naszego kraju uchodźcy. Obcokrajowcy podają się za obywateli Afganistanu, którzy szukają pomocy w Polsce, w związku z zagrożeniem ze strony własnej ojczyzny. Według świadków, kilkudziesięcioosobowa grupa ma być pozbawiona dostępu do zaspokojenia podstawowych życiowych potrzeb. Ignorowane mają być też oficjalne wnioski o rozpoczęcie procedur uchodźczych wobec nich.

Nie szczędził słów krytyki

„(…) Patrzę też z niepokojem na tę arogancję, chamstwo, prostactwo. Szczerze mówiąc, słowo żołnierz jest upokarzające dla tych wszystkich, którzy byli na misjach polskich poza granicami, bo ja mam wrażenie, że to jest wataha.” – komentował Władysław Frasyniuk wydarzenia, które mają miejsce przy białoruskiej granicy.

Wyjaśnił też, że w jego ocenie powinnością żołnierzy jest nie tylko walka o państwo, ale również pomoc słabszym i potrzebującym.

„Tak nie postępują żołnierze. Śmieci po prostu. To nie są ludzkie zachowania – trzeba to mówić wprost. To antypolskie zachowanie. Ci żołnierze nie służą państwu polskiemu, przeciwnie – plują na te wszystkie wartości, o które walczyli pewnie ich rodzice albo dziadkowie.” – ocenił Frasyniuk.

Na te słowa zareagował szef MON

Mariusz Błaszczak, we wpisie na Twitterze, ocenił słowa byłego posła jako krzywdzące wobec członków armii. Jego decyzją do prokuratury trafi zawiadomienie o znieważeniu żołnierzy Wojska Polskiego.

Szkoda słów i komentarzy na prostacką wypowiedź jednego z najważniejszych autorytetów TVN24. Takie zachowania trzeba konsekwentnie zwalczać. Kieruję zawiadomienie do prokuratury ws. znieważenia żołnierzy Wojska Polskiego.

— Mariusz Błaszczak (@mblaszczak) August 22, 2021

[removed][removed] Do sprawy odniósł się również premier, który skrytykował postawę zarówno Władysława Frasyniuka, jak i prowadzącego program Grzegorza Kajdanowicza.

„Zaangażowany w działania opozycji Władysław Frasyniuk w sposób wyjątkowo podły obrażał żołnierzy Wojska Polskiego na antenie telewizji TVN24. Dodajmy, że prowadzący rozmowę dziennikarz w żaden sposób nie zareagował na te słowa.” – napisał na swoim facebookowym profilu Mateusz Morawiecki.

TVN wydaje oświadczenie

W odpowiedzi na publiczną krytykę wobec słów Frasyniuka i braku reakcji Kajdanowicza, stacja TVN wydała oświadczenie. Redakcja oceniła krytyczne słowa, jako formę agresji słownej. Uznała również, że prowadzący powinien był wykazać wobec nich stanowczą reakcję.

Oświadczenie redakcji pic.twitter.com/yANAP5xZeJ

— TVN24Newsroom (@TVN24Newsroom) August 22, 2021

[removed][removed]

News4Media, gov.pl

3 komentarze

  1. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

    I dlatego należy ***** *** ile wlezie. Bez żenady. Jak zachęcał Władek Frasyniuk „*****, ***** i się nie bać” A już na pewno za nic nie przepraszać.

  2. Ulubioną metodą postkomuszej oPOzycji jest przypisywanie własnych cech, przeciwnikom. Przecież nikogo nie trzeba przekonywać, że to właśnie frasyniuk jest prawdziwym mentalnym śmieciem . Długo tyrał na ten tytuł aż w końcu osiągnął szczyt, czy raczej, dno….

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.