Podczas Gali ogłosimy, kto otrzymał Srebrne Kluczyki 2020 i wręczymy nagrody laureatom. Kapituła przyznała Srebrne Kluczyki za dokonania sezonu artystycznego 2019/2020 w siedmiu kategoriach: najlepszy spektakl teatralny scen jeleniogórskich, najlepsza kreacja aktorska, sztuki wizualne, muzyka, literatura, zjawisko kulturotwórcze oraz wydarzenie artystyczne sezonu. Podczas uroczystości wręczone zostaną także dwie nagrody specjalne: Złoty Kluczyk 2020 – przyznany Fundacja Nowin Jeleniogórskich za wydarzenie, inicjatywę, działalność wykraczającą poza ramy jednego sezonu artystycznego i zasługującą na wyróżnienie szczególne oraz Wytrych do Serc Publiczności 2020 – przyznany przez Czytelników Nowin Jeleniogórskich w plebiscycie na najpopularniejszego artystę regionu. Do Wytrycha do Serc Publiczności 2020, głosami Czytelników NJ nominowani zostali: Dominika Łukasiewicz, Przemysław Semczuk, Zuzanna Łuczak, Piotr Machłajewski i Szymon Wrzesiński. To oni zdobyli największą ilość punktów w zakończonym 21 września, pierwszym etapie plebiscytu i rywalizowali o punkty finałowym etapie plebiscytu, który trwał do 30 września.

Po ceremonii wręczenia nagród zabrzmi koncert „Dopóki w Tobie jestem – live!” z utworami z płyty „Dopóki w Tobie jestem” duetu karkonoskich twórców Pichlak/Szreniawa. W programie koncertu, oprócz piosenek z płyty znalazło się też kilka innych, ważnych polskich utworów. Wystąpią: Jakub Olejnik (gitara basowa), Mateusz Maniak (perkusja), Łukasz Perek (instrumenty klawiszowe), Jacek Szreniawa (gitara, śpiew) i gościnnie – Kazimierz Pichlak (słowa).

Więcej o płycie w „Dopóki w Tobie jestem” i jej twórcach w publikacji, do której odnośnik znajduje się poniżej. 

Bilety na Galę Srebrnych Kluczyków 2020 z koncertem „Dopóki w Tobie jestem – live” do nabycia w Jeleniogórskim Centrum Kultury oraz TUTAJ

Uwaga! Uczestników imprezy obowiązują obostrzenia sanitarne związane z trwającą pandemią COVID-19.  

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.