Policjanci z Karpacza uratowali życie bezdomnej kobiecie, leżącej na drodze w stanie upojenia alkoholowego. Temperatura była ujemna, a 49-latka nie była w stanie samodzielnie się poruszać. Dodatkowo leżąc na jezdni stwarzała zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Kobieta została umieszczona w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia.

W związku z panującymi niskimi temperaturami, zwłaszcza w nocy zwrócimy uwagę na osoby bezdomne, przebywające na zewnątrz lub w nieogrzewanych pomieszczeniach, które mogą potrzebować pomocy. Pamiętajmy od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie.

Znaczne spadki temperatur, zwłaszcza w nocy stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób w kryzysie bezdomności, w podeszłym wieku i samotnych. Zagrożenie utraty życia dotyczy w tym okresie także osób nietrzeźwych, przebywających na wolnym powietrzu, bądź w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych. Jeleniogórscy policjanci realizują działania, których celem jest pomoc takim osobom.

26 listopada 2023 roku, około godziny 18.30 policjanci w Sosnówce na ulicy Tyrolskiej zauważyli leżącą na drodze kobietę. Natychmiast zatrzymali auto w celu udzielenia jej pomocy. Okazało się, że jest to znana im 49-letnia kobieta bez stałego miejsca zamieszkania. Znajdowała się w stanie upojenia alkoholowego i nie była w stanie samodzielnie się poruszać. Oświadczyła, że nie ma gdzie się podziać. Temperatura była ujemna, a kobieta leżąc na jezdni dodatkowo stwarzała zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. Została ona umieszczona w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia.

Jeleniogórscy policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby bezdomne, często nietrzeźwe, które wieczorem i w nocy przebywają w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych. Takie osoby najczęściej z powodu wypitego alkoholu nie odczuwają zimna, a są najbardziej narażone w niskich temperaturach na śmierć z powodu wychłodzenia organizmu.


Osoby w kryzysie bezdomności mogą zgłosić się i zjeść ciepły posiłek codziennie w godzinach od 18.00 do 8.00 rano w Ogrzewalni przy ul. Wolności 180 w Jeleniej Górze.

Policja prosi o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie z uwagi na niskie temperatury może być zagrożone.

Nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy, że od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie.

Fot i info KMP Jelenia Góra (Edyta Bagrowska)

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.