Jesienią można znaleźć bardzo atrakcyjne oferty wycieczek all inclusive. Wakacje za granicą to w tym czasie idealna odskocznia od polskiej, niezbyt ciepłej już pogody. Podpowiadamy, które destynacje są obecnie najtańsze.

Październik to dobry miesiąc na podróże do ciepłych krajów. Przede wszystkim ze względu na niskie ceny wycieczek, ale również z powodu panującej tam pięknej pogody czy braku tłumów, oblegających zwykle najpopularniejsze atrakcje i miejsca. Według analizy przeprowadzonej przez Instytut Badań Rynku Turystycznego TravelDATA średnia cena wycieczek oferowanych przez biura turystyczne w tym miesiącu spadła o 81 złotych.

Gdzie najtaniej?

Atrakcyjne cenowo są obecnie wakacje w krajach popularnych wśród turystów od kilku sezonów, czyli w Egipcie, Turcji, Grecji czy na Wyspach Kanaryjskich. Najtańszymi obecnie kierunkami są jednak rzadziej wybierane: Tunezja i Portugalia. W październiku za tygodniową wycieczkę last minute z zakwaterowaniem w czterogwiazdkowym hotelu w Tunezji musimy zapłacić ok. 1200 złotych. Jak informuje TravelDATA, ceny wycieczek turystycznych do tego afrykańskiego państwa spadły średnio o 380 złotych czyli 16,5 proc. Za taki wyjazd do Portugalii musimy zapłacić zaś ok. 1400 złotych.

Zasady podróżowania

Jest pewien haczyk. Wjazd do Tunezji nie należy do najłatwiejszych. Aby przekroczyć granicę należy okazać negatywny wynik testu PCR wykonanego nie więcej niż 72 godziny przed wjazdem do tego kraju. Koszt dla jednej osoby to mniej więcej 300-400 złotych, w zależności od punktu. Co ważne, obowiązek ten obejmuje wszystkich, również osoby zaszczepione. Dodatkowo ci niezaszczepieni muszą odbyć po przyjeździe 10-dniową kwarantannę w wyznaczonym hotelu, za który muszą zapłacić sami. Turystów, którzy podróżują w ramach wyjazdu zorganizowanego obowiązują zaś następujące zasady: pozostawanie w grupach, zakwaterowanie wyłącznie w turystycznych obiektach noclegowych i możliwość korzystania tylko z transportu turystycznego.

Podróż do Portugalii jest znacznie łatwiejsza. W przypadku wycieczki do części kontynentalnej tego kraju należy okazać negatywny wynik testu PCR na COVID-19 wykonanego najwcześniej na 72 godziny przed wylotem lub wynik testu antygenowego wykonanego w ciągu ostatnich 48 godzin przed wylotem. Z obowiązku okazania negatywnego wyniku testu zwolnione są dzieci, które nie ukończyły 12 roku życia, a także osoby w pełni zaszczepione i ozdrowieńcy na podstawie Unijnego Certyfikatu COVID.

News4Media, fot.: iStock

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.