„Wczoraj do późnych godzin wieczornych trwały działania ratownicze w rejonie Spalonej Strażnicy. Grupa dziesięciu osób wezwała pomocy, ponieważ w trudnych warunkach nie byli w stanie samodzielnie zejść z zaśnieżonych gór.
Z uwagi na głębokie zaspy świeżego śniegu dotarcie i ewakuacja ratowanych wymagała zaangażowania kilku zespołów ratowniczych, niestety nie obyło się bez odkopywania zakopanego w śniegu sprzętu. W obecnych warunkach każdy wyjazd wysoko góry jest dla nas dużym wyzwaniem, dotarcie do poszkodowanych jest niekiedy bardzo czasochłonne” – tak wczorajszą akcję opisali ratownicy GOPR.

GOPR przypomina, że codziennie na stronie www.gopr.org publikowane są komunikaty pogodowe i o stanie szlaków. Przed wyjściem w góry warto się z nimi zapoznać. Znajdziecie tam też informacje o zamkniętych zimą odcinkach szlaków.

„Przypominamy, aby mierzyć swoje zamiary na siły i dostosować trasę zimowych wycieczek do swoich możliwości. Poruszanie się, nawet po często uczęszczanych szlakach wymaga obecnie dobrego przygotowania kondycyjnego i sprzętowego” – przestrzegają ratownicy
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.