W kompleksie leśnym w Piechowicach znaleziono i zabezpieczono granaty moździerzowe i zapalniki z okresu II wojny światowej. Miejsce do czasu przyjazdu patrolu minerskiego z Jednostki Wojskowej w Bolesławcu zabezpieczali jeleniogórscy policjanci. Funkcjonariusze apelują o ostrożność i rozwagę w przypadku ujawnienia tego rodzaju znalezisk.

4 sierpnia 2023 roku, około godziny 16.00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji Jeleniej Górze został powiadomiony o znalezieniu granatów moździerzowych i zapalników z okresu II wojny światowej, które znajdowały się w kompleksie leśnym w Piechowicach.

Miejsce do czasu przyjazdu saperów z jednostki Wojskowej w Bolesławcu zabezpieczali jeleniogórscy policjanci, w tym zespół rozpoznania minersko –saperskiego z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Przypominamy!

Tego rodzaju znaleziska pomimo upływu lat są w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne. Nie wolno ich odkopywać, przenosić czy rozbrajać. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub poważnym uszkodzeniem ciała. W przypadku odnalezienia niewybuchu należy jak najszybciej skontaktować się z najbliższą jednostką policji. Apelujemy o ostrożność i rozwagę.

Fot. i info. KMP Jelenia Góra (podinspektor Edyta Bagrowska)

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.