Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może mężczyźnie, który składuje odpady w taki sposób, że mogło to zagrozić życiu lub zdrowiu człowieka lub spowodować zniszczenia w świecie roślinnym lub zwierzęcym. Mężczyzna usłyszał już w tej sprawie zarzut, a akt oskarżenia trafił już do jeleniogórskiego sądu.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie przez prokuratora Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze zarzutu 41-letniemu mieszkańcowi powiatu karkonoskiego. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do jeleniogórskiego sądu.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna od co najmniej 27 kwietnia 2020 roku na terenie powiatu karkonoskiego, na terenach objętych ochroną Parku Krajobrazowego Doliny Bobru, prowadząc działalność gospodarczą, pomimo braku zezwolenia składował odpady w takich warunkach i w taki sposób, że mogło to zagrozić życiu lub zdrowiu człowieka oraz mogło spowodować zniszczenia w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach oraz doprowadziło to do obniżenia jakości wody i powierzchni ziemi czym działał on na szkodę Parku Krajobrazowego Doliny Bobru.

Mężczyzna za popełniony czyn odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.