Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże rozbójnicze, usiłowanie wymuszenia i kradzieże. Czynów tych dopuścił się w warunkach, tzw. „recydywy”. Zatrzymany w sklepach, w których ukradł towar sprzedawcom, którzy chcieli mu go odebrać groził nożem do tapet. Ponadto ma on na koncie serię kradzieży w dyskontach spożywczych. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Został już tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kradzieże rozbójnicze, usiłowania wymuszenia oraz serię kradzieży.

Jak ustalili funkcjonariusze, 29-latek dopuścił się we wrześniu br. w różnych sklepach na terenie powiatu karkonoskiego kilkunastu przestępstw. Ma on na koncie kradzieże rozbójnicze, usiłowanie wymuszenia rozbójniczego oraz serię kradzieży. Przestępstw tych dopuścił się w warunkach, tzw. ”recydywy”. Mężczyzna w jednym ze sklepów ukradł dania spożywcze o wartości 25 zł, a w drugim farby i wiadra o wartości blisko 600 zł. W obu przypadkach sprzedawcom, którzy chcieli mu odebrać towar groził nożem do tapet. Przy użyciu tego narzędzia próbował on również wymusić od jednej z pracownic sklepu 50 zł. Ponadto mężczyzna ma na koncie serię kradzieży w dyskontach spożywczych, skąd jego łupem padł alkohol i artykuły spożywcze o łącznej wartości blisko 2500 zł.

Zebrane przez policjantów informacje w tej sprawie oraz nagrania z kamer sklepowych potwierdziły popełnienie przez 29-latka w/wymienionych przestępstw.

Został on zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za czyny, których się dopuścił odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 27 września br. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.