W Marczycach w kompleksie leśnym, znaleziono i zabezpieczono pociski do działka przeciwlotniczego z okresu II wojny światowej. Miejsce do czasu przyjazdu patrolu minerskiego z Jednostki Wojskowej w Bolesławcu zabezpieczali jeleniogórscy policjanci. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę w przypadku ujawnienia tego rodzaju znalezisk.

28 października 2021 roku, w godzinach popołudniowych mężczyzna spacerujący w kompleksie leśnym w Marczycach powiadomił oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze o znalezieniu pocisków z okresu II wojny światowej.

Znaleziono i zabezpieczono 14 pocisków kaliber 20 mm do działka przeciwlotniczego.

Miejsce do czasu przyjazdu saperów z jednostki Wojskowej w Bolesławcu zabezpieczali jeleniogórscy policjanci, w tym zespół rozpoznania minersko-saperskiego z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Przypominamy!

Tego rodzaju znaleziska pomimo upływu lat są w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne. Nie wolno ich odkopywać, przenosić czy rozbrajać. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub poważnym uszkodzeniem ciała. W przypadku odnalezienia niewybuchu należy jak najszybciej skontaktować się z najbliższą jednostką policji. Apelujemy o ostrożność i rozwagę.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.