Dziś w godzinach rannych doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia na ulicy Podwale (na wysokości Galerii Nowy Rynek) w Jeleniej Górze.

W kolizji brał udział pojazd ciężarowy DAF oraz samochód osobowy Renault Laguna. Obydwa jechały w kierunku Zabobrza. Kierowca TIR-a , 74-letni mieszkaniec Wrocławia, nie zachował należytej ostrożności przy zmianie pasa ruchu drogowego i uderzył w osobówkę. Renault Laguna, którym jechali 85-letni mężczyzna (kierowca) oraz 82-letnia kobieta, w tej konfrontacji nie miał żadnych szans. Samochód osobowy został wyrzucony przez pas zieleni i zatrzymał się dopiero na barierkach.

Natychmiast zadysponowane zostały wszystkie służby ratownicze : Zespół Pogotowia Ratunkowego, Policja, zastępy Straży Pożarnej (PSP , OSP Wiejska). Poszkodowanym udzielono pomocy medycznej na miejscu zdarzenia. Zdarzenie przez policję zostało zakwalifikowane jako kolizja, kierowca TIR-a otrzymał mandat karny. Przez około godziny w wyniku tego zdarzenia drogowego były utrudnienia w ruchu.

3 komentarze

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.