Gryfów Śląski otrzymał grant pieniężny, który umożliwi wykonanie atrakcyjnej strefy aktywności w Uboczu. To nie jedyne projekty z Dolnego Śląska, jakie wygrały w tej edycji programu „WzMOCnij swoje otoczenie”.

W ramach wspomnianej inicjatywy gmina Gryfów Śląski wystosowała projekt „Plenerowa Strefa Aktywności w Uboczu w postaci placu zabaw dla miejsca integracji społecznej dla rodzin z dziećmi”. Dzięki wygranej otrzymała 20 tys. na utworzenie Plenerowej Strefy Aktywności dla najmłodszych we wsi Ubocze. Z tej kwoty gmina zamierza opłacić dostawę i montaż wielofunkcyjnego zestawu zabawowego na placu zabaw dla dzieci, by stworzyć przystosowaną do wieku użytkowników przestrzeń rekreacyjno-sportową. Szacunkowy całkowity koszt strefy to 44 tys. złotych, a jego realizacja ma przypadać na II połowę września 2021.

Ogólnopolski program grantowy „WzMOCnij swoje otoczenie”, oranizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, jest skierowany do samorządów i ich jednostek (szkoły, biblioteki itp.) oraz organizacji pozarządowych. Przyznawane granty mają wartość do 20 tys. złotych. Kategorie tematyczne to: bezpieczeństwo, aktywność fizyczna, środowisko naturalne, zdrowie, edukacja oraz rozwój wspólnej przestrzeni publicznej.

W ramach programu zrealizowano już ponad 180 projektów społecznych. Przykładowo w I i II edycji wygrały takie projekty z Dolnego Śląska jak: budowa systemu napowietrzania w stawach miejskich w parku w Lwówku Śląskim oraz mobilne pracownie multimedialne (zakup sprzętu komputerowego) dla biblioteki i jej filii na terenie gminy Lwówek Ślaski, park street workout w Świerzawie, zakup i montaż unitu stomatologicznego do publicznego Gminnego Ośrodka Zdrowia w Gierałtowcu (powiat złotoryjski), modernizacja Gminnej Biblioteki Publicznej w Krotoszycach (powiat legnicki).

Z kolei w tegorocznej, III edycji dofinasowania w naszym województwie otrzymały projekty: poprawa wizerunku przestrzeni publicznej poprzez wymianę wiat przystankowych w miejscowości Wleń, Bystrzyca oraz Bełczyna, stworzenie czytelni pod gołym niebem z inicjatywy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubaniu, budowa siłowni zewnętrznych na świeżym powietrzu w Kościelniku i Radostowie Górnym (gmina lubań), zakup sprzętu i pomocy terapeutycznych do sali integracji sensorycznej dla Zespołu Szkół Specjalnych w Świebodzicach, zakup wyposażenia do boiska szkolnego w Szkole Podstawowej w Gościszowie (powiat bolesławicki), zakup sprzętu strażackiego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Paszowicach (powiat jaworski) oraz zakup defibrylatora i przeprowadzenie szkolenia kwalifikowanej pomocy przedmedycznej z inicjatywy Grupy Ratownictwa Powodziowego w Proboszczowie (powiat złotoryjski).

Swoje zgłoszenia można wysyłać na adres: projektyspoleczne@pse.pl.

Tekst: mm

Fot.: Pixebay

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.