Dzięki wsparciu uzyskanemu przez Fundusze Norweskie do Jeleniej Góry wraca Festiwal Światła. Środki pozwolą na przeprowadzenie festiwalu w tym praz w przyszłym roku.

Jak już informowaliśmy tegoroczna edycja odbędzie się się od 30 września i potrwa do 2 października. Sześciu znakomitych artystów zaprezentuje się na dwóch scenach. Jedna z nich stanie na ulicy 1 Maja – niedaleko Kościoła Garnizonowego, a druga na Placu Ratuszowym.

W piątek 30 września zaprezentuje się Stanisław Soyka z Grott Orkiestrą w zupełnie nowym programie artystycznym. Usłyszymy największe przeboje Soyki w nowych aranżacjach. Początek o godzinie 17.30. Na godzinę 20.00 zaplanowano oficjalne otwarcie festiwalu, a na scenie pojawi się Orkiestra Tomasz Szymusia. Usłyszymy wówczas największe przeboje i covery ostatnich 30 lat.

W sobotę o godzinie 17.00 wystąpi znakomity raper O.S.T.R. (scena na 1 Maja) a o 19.30 Sarsa (Plac Ratuszowy). W niedzielę czeka nas koncert Artura Andrusa z zespołem (godz. 17- 1 Maja) a zakończenie festiwalu uświetni występ zespołu Lemon (godz. 19.00) na Placu Ratuszowym.

Festiwal Światła to przede wszystkim wrażenia wizualne. I tak samo będzie w tym roku. Tematem pokazów będzie Królestwo Ducha Gór. Niezwykłe projekcje artystyczne będą pokazywane oczywiście po zmroku i w systemie cyklicznym czyli będą pokazywane kilkukrotnie. Iluminacjami rozbłyśnie jeleniogórski ratusz, od strony BWA oraz amfiteatru. Do niezwykłych pokazów posłuży także Brama Wojanowska (z obydwu stron), a także kamieniczka w której mieści się Pizza Hut. Dodatkowo w sobotę rano będą przeprowadzone warsztaty światła dla dzieci. Organizatorzy chcą, aby centrum starego miasta wypełniło się jeleniogórzanami oraz gośćmi którzy będą przemierzać ulice nie tylko za brzmieniem muzyki, ale również za wędrującym, malującym niezwykłe efekty światłem.

Fot. FB KFS

2 komentarze

  1. Nie stać nas na to Odpowiedź

    Wszystkie miasta zaczynaja oszczędzać za to My się bawimy – stać nas ?!

  2. Czy nowiny planują jeszcze wydawanie Kompasu Górskiego. To było świetne wydawnictwo

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.