W piątek 11 listopada Święto Niepodległości. To dzień ustawowo wolny od pracy. Dlatego nie zrobimy zakupów w większych sklepach. A pogoda? Będzie sprzyjała świętowaniu w plenerze.

Kalendarz godzin otwarcia sklepów największych sieci.

Czwartek 10 listopada

W czwartek część sklepów Biedronka będzie otwartych nawet do godz. 23.30 lub dłużej. Sklepy Lidl będą otwarte w standardowych godzinach, czyli – w zależności od lokalizacji – do 22 lub 23.

Dotyczy to także placówek Auchan oraz Netto. „10 listopada sklepy Netto czynne standardowo do godziny 21, będą otwarte do 22 (z wyłączeniem placówek w galeriach handlowych). Sklepy czynne zwykle do 23, w tym dniu będą również otwarte do 23” – poinformowała Patrycja Kamińska ze spółki Netto.

Sklepy Aldi i Polomarket będą otwarte do godz. 22. Podobnie jak większość sklepów Kaufland. Wyjątkiem jest 17 placówek we Wrocławiu, Zielonej Górze, Katowicach, Krakowie i Warszawie, w których obowiązują wydłużone godziny otwarcia – do 23.

Piątek 11 listopada

11 listopada, Święto Niepodległości, czyli dzień ustawowo wolny od pracy. Tego dnia wszystkie duże sklepy będą zamknięte.

Zgodnie z przepisami zakaz nie obowiązuje sklepów, w których sprzedaje właściciel, który pracuje we własnym imieniu i na własny rachunek.

Również ”większość sklepów Żabka pracuje w dni objęte ograniczeniami, korzystając z wyłączenia dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż osobiście i na własny rachunek. Decyzję o otwarciu sklepu podejmą sami franczyzobiorcy” – informuje biuro prasowe Żabka Polska. Podobnie jak w przypadku sklepów franczyzowych Carrefour Express.

Sobota 12 listopada

Sklepy będą już czynne w standardowych godzinach.

Niedziela 13 listopada

Tego dnia wypada kolejna niedziela z zakazem handlu. Zakupy zrobimy tylko w sklepach „przedsiębiorców prowadzących sprzedaż osobiście i na własny rachunek”.

Do końca tego roku będą jeszcze dwie niedziele handlowe: 11 i 18 grudnia.

Pogoda na długi weekend

Będzie sprzyjała plenerowym obchodom 11 listopada i amatorom aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

W piątek 11 listopada

IMGW prognozuje, że będzie ciepło i bezdeszczowo. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W ciągu dnia na przeważającym obszarze najwyższa temperatura wyniesie 11 stopni Celsjusza, jedynie na zachodzie do 13, a nawet 14 stopni.

W sobotę 12 listopada i w niedzielę 13 listopada

Natomiast w sobotę i w niedzielę nad całą Polską stopniowo będzie rozbudowywał się wyż. 

– Trudno stwierdzić, czy będzie to jesienny, pogodny wyż czy przeciwnie – listopadowy, zgniły – przyznaje w rozmowie z RMF24 Anna Woźniak, meteorolog z IMGW.

I dodaje: – Obecnie więcej wskazuje na to, że wyż przyjdzie z południowego zachodu, a zachmurzenie utrzyma się na poziomie umiarkowanym i dużym.

Noce będą stosunkowo ciepłe. Temperatury od ok. 6 do 7 stopni. Natomiast w ciągu dnia w najcieplejszym momencie będzie ok. 12 stopni.

– Nie spodziewamy się żadnych drastycznych zmian. Nie będzie ani bardzo ciepło, ani bardzo zimno. Raczej czeka nas umiarkowana, jesienna pogoda bez deszczu – przewiduje meteorolożka. 

News4Media/fot. Pixabay

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.