Zakończyła się realizacja kolejnego zadania, finansowanego ze środków budżetu obywatelskiego Jeleniej Góry na rok 2022 – wyremontowany został Dom Harcerza przy ul. Wiejskiej. Przedsięwzięcie miało szerszy zakres niż zakładano w projekcie JBO, a to dzięki środkom przekazanym prz4ez Fundacje Leroy Marlin.

– Inwestycja finansowana w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2022 polegała na wykonaniu termomodernizacji ścian, ociepleniu dachu, remoncie klatki schodowej, ociepleniu fundamentów i wykonaniu drenażu wokół budynku. Wykonawcą była firma Waszkiewicz Zbigniew Przedsiębiorstwo Budowlano – Usługowe „REMONT” z Jeżowa Sudeckiego, jej koszt wyniósł 833,4 tys. zł – informuje prezydent Jerzy Łuzniak

To więcej niż zaplanowano w JB, ale remont dofinansowała Fundacja Leroy Merlin w ramach Funduszu Solidarnościowego. Był to grant o wartości 400 tys. zł na termomodernizację oraz grant o wartości 200 tys. na remont kuchni i sali aktywności.

Hufiec Karkonoski przejął Dom Harcerza przy ul Wiejskiej w 2020 r. od Rady Przyjaciół Harcerstwa. W obiekcie działa harcówka, świetlica środowiskowa oraz Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Druh”. Od marca 2022 roku w schronisku przebywają głównie obywatele Ukrainy.

Harcerski akcent jest teraz także na położonej naprzeciwko Domu Harcerza Dębowej Wyspie (miejscu spotkań i rekreacji powstałym w ubiegłym roku także w ramach JBO 2022), gdzie można zagrać w „grę harcerską”.

Fot. UM JG

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.