Miłośnicy herbat powinni przejrzeć swoje zapasy. Główny Inspektor Sanitarny poinformował bowiem, że jeden z produktów tego typu jest wycofany z obrotu, gdyż mógł zostać zanieczyszczony rakotwórczą substancją. Wyjaśniamy, w jaki sposób można sprawdzić czy zakupiona przez nas herbata może zagrażać zdrowiu.

Firma Synoptis Pharma Sp. z o.o. zgłosiła Inspekcji Sanitarnej, że w dwóch partiach produkowanej przez nią herbaty na odchudzanie mogło dojść od nieumyślnego zanieczyszczenia produktu zakazanym w Unii Europejskiej tlenkiem etylenu (ETO). GIS zaznacza, że nie jest możliwe ustalenie bezpiecznej ilości tego składnika dla zdrowia, dlatego jego używanie zostało całkowicie zabronione. Pod nadzorem Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzone jest wycofywanie produktu z obrotu, jednak istnieje ryzyko, że został on zakupiony przez niektórych konsumentów. W przypadku posiadania herbaty tej firmy należy zweryfikować poniższe informacje. Jeśli zgodne są z zawartymi na opakowaniu, dla własnego bezpieczeństwa warto zrezygnować z jej spożycia.

Szczegółowe informacje dotyczące kwestionowanego produktu:

Producent: Synoptis Phama Sp. z o. o., ul. Krakowiaków 65, 02-255 Warszawa

Nazwa: Herbatka dla odchudzających się APTEO

Numery partii oraz daty przydatności do spożycia:

– L:21/139N / 05.2023;

– L:21/307N /11.2023.

Konsumenci, którzy mają dodatkowe pytania, mogą kontaktować się telefonicznie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym pod nr telefonu +48 22 34 53 300 czynnym w dni robocze w godzinach 08:15-16:15, gdzie pracownicy udzielą wszelkich informacji.

News4Media/ fot.główne iStock/grafika:GIS

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.