Minister edukacji Przemysław Czarnek chce nauczyć dzieci ekonomii i finansów. Od roku szkolnego 2023/24 wprowadzi nowy przedmiot, którego zadaniem będzie przygotowanie uczniów do podejmowania decyzji i zarządzania gospodarstwem domowym w dorosłym życiu.

Najpierw był HiT

W październiku ubiegłego roku szef ministerstwa edukacji i nauki poinformował, że w polskich placówkach edukacyjnych pojawi się nowy przedmiot. „Historia i teraźniejszość” ma uzupełnić braki w wiedzy o wydarzeniach związanych z Polską w XX i XXI wieku. Prawo i Sprawiedliwość zapowiadało tę rewolucję w szkolnictwie od dawna twierdząc, że dzięki nauczaniu historii po nowemu, dzieci posiądą umiejętność świadomej oceny współczesnych wydarzeń politycznych.

„Pokolenie dzisiejszych 20-latków ma ogromne luki w wiedzy o wydarzeniach z drugiej połowy dwudziestego wieku. Bez tej wiedzy są bardzo podatni na manipulację, nie znają mechanizmów, które na nich oddziałują” – komentował Przemysław Czarnek na łamach tygodnika „Sieci”.

Teraz będzie BiZ

Podczas czwartkowego spotkania dotyczącego rozpoczęcia konsultacji na temat praktycznego nauczania przedsiębiorczości w szkołach szef MEiN poinformował, że w szkołach pojawi się jeszcze jeden, nowy przedmiot. „Biznes i zarządzanie” ma zastąpić funkcjonujące obecnie „podstawy przedsiębiorczości” i przygotować nastolatków do skutecznego rozporządzania domowym budżetem oraz firmami, które kiedyś będą chcieli założyć.

„Dziś jest tak, że w polskim systemie szkolnictwa przewidzianych jest na ten moment 60 godzin lekcyjnych zajęć związanych z ekonomią i finansami w ciągu 12 lat edukacji. Jak to podzielimy przez 45 minut, to wychodzi, że edukacją dotyczącą ekonomii i finansów zajmujemy naszym uczniom dwa dni w ciągu dwunastu lat. To zdecydowanie za mało” – wyjaśnił minister.

News4Media/ fot. Gov.pl

3 komentarze

  1. „Podstawy socjalizmu”, „ekonomia polityczna socjalizmu”… A nie, to już było! Bo było, prawda? Było?!

  2. PO jak podwyżki. Odpowiedź

    To na pewno nie spodoba się Mafii Złodziejskiej z PO-PSL-TVN bo będzie coraz ciężej okradać świadomych obywateli. Zobaczycie jaki zaraz nastąpi atak tych PO-wskich zdrajców i złodzieii.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.