„Gdzie się podziały tamte prywatki?” śpiewano w piątek, 26 sierpnia 2022 r., w Domu Seniora „Grześ” w Karpaczu. Tego dnia od godziny 10:00 rozpoczął się czas radosnego, pełnego wzruszeń i wycieczek ku wspomnieniom świętowania 10 lat działalności ośrodka.

Był to jeden z pierwszych prywatnych domów opieki w regionie, został otwarty w 2012 i działa już od dekady. W tym czasie był domem dla wielu pensjonariuszy, co wcale nie dziwi, skoro miejsca w D.S. „Grześ” stale cieszą się dużym zainteresowaniem. Samo jego położenie przy ulicy Skłodowskiej-Curie 9 ma w sobie przyciągający, pełen spokoju czar. Wokoło piękna zieleń, miejsce ciche i pełne uroku, wręcz idealne do wypoczynku, w ten piątek rozbrzmiewało muzyką i śmiechem.

Na obchody uroczystości przybyli liczni goście, w tym oficjele z regionu m.in. Poseł na Sejm Pani Zofia Czernow, Staroska Karkonoski Pan Krzysztof Wiśniewski, Sekretarz Powiatu Pani Ewa Lijewska-Małachowska, Dykrektor PCPR Pani Ewelina Wójcik, dyrektor PUP Pani Anna Zug, Zastępca burmistrza Karpacza Pani Kamila Cyganek, Zastępca burmistrza Kowar Pan Ryszard Rzepczyński, radni miasta Karpacza, dyrektor DPS Pogodna Jesień Pani Renata Chmielewska oraz przyjaciele Domu Seniora, którzy ofiarowali liczne prezenty i kwiaty oraz podzielili się miłym słowem, chwaląc podejście i wytrwałą pracę personelu ośrodka. Obchody 10-lecia były formą dni otwartych, a więc i okazją do spotkania mieszkańców z osobami bliskimi lub znajomymi.

Podczas imprezy nie zabrakło części artystycznej. W repertuarze pojawiły się piosenki z lat młodości pensjonariuszy, co pozwoliło na podróże we wspomnienia. Dzięki temu w niejednym oku pojawiła się łezka, jak również niejedną twarz rozświetlił przelotny uśmiech nad przeszłą beztroską. Muzycznie czarował zespół „Czarodzieje”, w akompaniamencie akordeonu zaśpiewały „Szklarki” z Piechowic oraz „Kowarskie Wrzosy” w ludowych klimatach i strojach. W planie imprezy znalazł się także czas dla występów uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kowarach.

Są takie miejsca, w których wyczuwa się rodzinną atmosferę troski i szacunku do drugiej osoby. Gdzie szczególnie ważna jest empatia, doświadczenie i zrozumienie dla różnorodności ludzkiej natury oraz nie zawsze łatwej starości, która mimo ciężaru lat, może być wciąż pięknie przeżywana. Dom Seniora „Grześ” w Karpaczu to placówka opiekuńczo-pielęgnacyjna dla osób starszych, w której nie tylko wypełnia się zadanie krótko- lub długoterminowej opieki nad pensjonariuszami, ale pamięta się też o ich imieninach, jubileuszach i urodzinach. Pokazują to m.in. piękne zdjęcia i filmy na oficjalnym Facebooku ośrodka, które są jak małe, lecz znaczące świadectwa „pamiętamy o Was, jesteście dla nas ważni”. Praca w takim miejscu nie jest zwykłym zawodem, to misja, by podtrzymywać godność i radość w sercach szczególnie tam, gdzie wkrada się słabość, problem z samodzielnością czy choroba. To jak codzienne, czasem żmudne przeganianie chmur, by każdego dnia mógł rozbłysnąć choć mały promień słońca.

Gratulujemy jubileuszu i życzymy wielu sił na kolejne 10 lat działalności!

Dom Seniora „Grześ”

ul. Skłodowskiej-Curie 9

58-540 Karpacz

tel: 693501452 lub 607445996

e-mail: pensjonatgrzes@go2.pl

strona internetowa: www.domsenioragrzes.pl

Zdjęcia: Facebook Domu Seniora „Grześ” Karpacz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.