W ciągu kilku dni dwa razy doszło do skandalicznych zachowań piłkarzy z jeleniogórskich boisk A klasy. W obu przypadkach zaatakowani zostali sędziowie piłkarscy. Ostatni incydent miał miejsce na cmentarzu w dniu Wszystkich Świętych.

– Zostaliśmy zawiadomieni o kolejnym skandalicznym zachowaniu wobec sędziego. Sędzia będąc na cmentarzu został zaatakowany przez jednego z zawodników drużyny „Rudawy” Janowice, który zaszedł mu drogę i z premedytacją wpadł na niego, zadając mu absurdalne pytanie „I co teraz śmieciu jeb***y?”. Sytuacja jest o tyle bulwersująca, że sędzia był w obecności swojej najbliższej rodziny, która również poczuła się w tym momencie zagrożona. Zawodnik, który dopuścił się owego zachowania, w poprzednim sezonie otrzymał od tego konkretnego sędziego czerwoną kartkę i ponad półroczne zawieszenie za swoje niewłaściwe zachowanie w stosunku do niego. Sprawa została zgłoszona na policję, a odpowiednie pismo otrzyma także Komisja Dyscyplinarna Podokręgu Jelenia Góra. Sędzia został otoczony pomocą prawną oraz otrzymał wsparcie wszystkich członków Zarządu KS Jelenia Góra – poinformowało Kolegium Sędziów Jelenia Góra.

Agresywny piłkarz aktualnie nie jest czynnym zawodnikiem, bo nadal odbywa karę zawieszenia. Chyba wskazanym byłoby, aby po tym incydencie nigdy już na boiska w roli piłkarza nie wrócił.

Wróci natomiast o gry zawodnik Czarnych Strzyżowiec, który trzy dni wcześniej dwa razy uderzył arbitra sędziującego wyjazdowe spotkanie tej drużyny z Lechia Piechowice.

– Podczas meczu „A” klasy pomiędzy Lechią Piechowice a Czarnymi Strzyżowiec doszło do naruszenia nietykalności sędziego (…). Sędzia prowadzący zawody został uderzony dwukrotnie w okolice twarzy przez jednego z zawodników Czarnych Strzyżowiec. W 86 minucie zawody zostały przerwane w związku z zaistniałą sytuacją. O całym zajściu został poinformowany przewodniczący KS DZPN, który zapewnił pomoc prawną, a sprawa zostanie zgłoszona do sądu z powództwa cywilnego przeciw winnemu zawodnikowi. Pokrzywdzony sędzia poddał się obdukcji oraz zgłosił sprawę na policję – to także komunikat KS Jelenia Góra.

Sędzia ucierpiał dość mocno, bo doznał uszkodzenia szczęki.

W tym wypadku Komisja Dyscyplinarna DZPN (podokręg Jelenia Góra) już zdecydowała o karach. Zawodnik został ukarany 3-letnia dyskwalifikacją i karą pieniężną. Oczywiście czeka go jeszcze postępowanie policyjne.

5 komentarzy

  1. „Wróci natomiast o gry zawodnik Czarnych Strzyżowiec”, „Zawodnik został ukarany 3-letnia dyskwalifikacją” Czyli wróci do gry bo został zdyskwalifikowany. Aha.

  2. Janusz z bloku Odpowiedź

    Piłka nożna to sport dla debili. Kibice są nie lepsi. Dlaczego na meczach np tenisa ziemnego nie ma burd, Policji?

  3. To jakaś kpina, powinna być dożywotnia dyskwalifikacja w każdym możliwym sporcie. Inaczej znów sędzia lub inny zawodnik ucierpią od agresora z zaburzeniami…

  4. Nie czeka go postępowanie policyjne, poniewaz poszedl na ugodę za smieszna sumę pieniędzy, a zawieszenie to 1,5 roku, bo KD powiedziała ze po połowie może śmiało składać o wcześniejsze zwolnienie z kary.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.