W ciągu kilku dni dwa razy doszło do skandalicznych zachowań piłkarzy z jeleniogórskich boisk A klasy. W obu przypadkach zaatakowani zostali sędziowie piłkarscy. Ostatni incydent miał miejsce na cmentarzu w dniu Wszystkich Świętych.

– Zostaliśmy zawiadomieni o kolejnym skandalicznym zachowaniu wobec sędziego. Sędzia będąc na cmentarzu został zaatakowany przez jednego z zawodników drużyny „Rudawy” Janowice, który zaszedł mu drogę i z premedytacją wpadł na niego, zadając mu absurdalne pytanie „I co teraz śmieciu jeb***y?”. Sytuacja jest o tyle bulwersująca, że sędzia był w obecności swojej najbliższej rodziny, która również poczuła się w tym momencie zagrożona. Zawodnik, który dopuścił się owego zachowania, w poprzednim sezonie otrzymał od tego konkretnego sędziego czerwoną kartkę i ponad półroczne zawieszenie za swoje niewłaściwe zachowanie w stosunku do niego. Sprawa została zgłoszona na policję, a odpowiednie pismo otrzyma także Komisja Dyscyplinarna Podokręgu Jelenia Góra. Sędzia został otoczony pomocą prawną oraz otrzymał wsparcie wszystkich członków Zarządu KS Jelenia Góra – poinformowało Kolegium Sędziów Jelenia Góra.

Agresywny piłkarz aktualnie nie jest czynnym zawodnikiem, bo nadal odbywa karę zawieszenia. Chyba wskazanym byłoby, aby po tym incydencie nigdy już na boiska w roli piłkarza nie wrócił.

Wróci natomiast o gry zawodnik Czarnych Strzyżowiec, który trzy dni wcześniej dwa razy uderzył arbitra sędziującego wyjazdowe spotkanie tej drużyny z Lechia Piechowice.

– Podczas meczu „A” klasy pomiędzy Lechią Piechowice a Czarnymi Strzyżowiec doszło do naruszenia nietykalności sędziego (…). Sędzia prowadzący zawody został uderzony dwukrotnie w okolice twarzy przez jednego z zawodników Czarnych Strzyżowiec. W 86 minucie zawody zostały przerwane w związku z zaistniałą sytuacją. O całym zajściu został poinformowany przewodniczący KS DZPN, który zapewnił pomoc prawną, a sprawa zostanie zgłoszona do sądu z powództwa cywilnego przeciw winnemu zawodnikowi. Pokrzywdzony sędzia poddał się obdukcji oraz zgłosił sprawę na policję – to także komunikat KS Jelenia Góra.

Sędzia ucierpiał dość mocno, bo doznał uszkodzenia szczęki.

W tym wypadku Komisja Dyscyplinarna DZPN (podokręg Jelenia Góra) już zdecydowała o karach. Zawodnik został ukarany 3-letnia dyskwalifikacją i karą pieniężną. Oczywiście czeka go jeszcze postępowanie policyjne.

5 komentarzy

  1. „Wróci natomiast o gry zawodnik Czarnych Strzyżowiec”, „Zawodnik został ukarany 3-letnia dyskwalifikacją” Czyli wróci do gry bo został zdyskwalifikowany. Aha.

  2. Piłka nożna to sport dla debili. Kibice są nie lepsi. Dlaczego na meczach np tenisa ziemnego nie ma burd, Policji?

  3. To jakaś kpina, powinna być dożywotnia dyskwalifikacja w każdym możliwym sporcie. Inaczej znów sędzia lub inny zawodnik ucierpią od agresora z zaburzeniami…

  4. Nie czeka go postępowanie policyjne, poniewaz poszedl na ugodę za smieszna sumę pieniędzy, a zawieszenie to 1,5 roku, bo KD powiedziała ze po połowie może śmiało składać o wcześniejsze zwolnienie z kary.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.