Obiekty dawnej bursy szkolnej  przy ul. Łazienkowskiej w Jeleniej Górze od lat podlegały dewastacji. To się zmieni za niespełna trzy lata, bo zostaną przebudowane w nowoczesny kompleks opiekuńczo–mieszkalny dla osób niepełnosprawnych i seniorów. Miasto właśnie ogłosiło przetarg.

Zamknięte od wielu lat obiekty dawnej bursy nr 4, choć atrakcyjnie zlokalizowane, nie miały szczęścia do inwestorów. Krótko po likwidacji placówki na jej miejscu miał powstać prywatny dom opieki społecznej, ale pomysł okazał się efemerydą. Bardziej realne wydawał się pomysł utworzenia tam przez Towarzystwo Brata Alberta ośrodka dziennego pobytu dla seniorów. Jeleniogórskie koło organizacji otrzymało w 2018 r. obiekty na preferencyjnych warunkach i miało środki na inwestycję, ale szybko zrezygnowało po protestach mieszkańców z sąsiedztwa. Od tego czasu budynki bursy stały niewykorzystane i popadały w ruinę. W najbliższym czasie to się zmieni.

Miasto właśnie ogłosiło przetarg na przebudowę jednego budynku i na zaprojektowanie i przebudowę drugiego obiektu. W pierwszym budynku znajdzie się ośrodek dziennego pobytu dla seniorów; w drugim – centrum opiekuńczo-mieszkalne. Wykonawca w ramach zadania będzie też miał zagospodarować teren i zapewnić wyposażenie obiektów. Z całym zadaniem ma uporać w ciągu 31 miesięcy od podpisania umowy. Otwarcie ofert ma nastąpić 13 stycznia.

Na to zadanie miasto pozyskało środki (5 mln zł) z pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Polskiego Ładu.

Fot. FC prezydenta Jerzego Łużniaka  

3 komentarze

 1. śmieć z wsiocławia Odpowiedź

  A w Sobótce praca wre,
  właśnie tory robią się.
  Jeden tor? Nie! Cztery tory!!!
  Do sołtysa wprost obory.
  U sołtysa bimber dają,
  wszystkie wsiury się zjeżdżają.
  Jest promocja za złotówkę,
  Super! Zostanie na wódkę.

 2. To nie będzie nowe. To będzie wałek w starym stylu. Wywalą prawie 10 mln na remont poPRLowskich ruder, zamiast za 1/3 tej kwoty zaorać ten teren i wybudować nowy obiekt. W państwie prawa już samo ogłoszenie tego przetargu powinno skutkować aresztowaniem i skazaniem na więzienie.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.