Już w tę niedzielę, 12 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Konstytucji 3 Maja 48B w Karpaczu odbędą się oficjalne mistrzostwa Polski w karate. Zawody mają na celu wyłonienie mistrzyń oraz mistrzów Polski w karate. To najważniejsze, tegoroczne wydarzenie sportowe w dyscyplinie karate w Polsce.

Organizatorem jest Karkonoski Klub Karate Shotokan pod auspicjami Polskiej Unii Karate, czyli jedynego związku sportowego w tej dyscyplinie sportowej w Polsce. Patronat nad zawodami objął minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk oraz starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski.

Na trzech matach zobaczymy najlepszych zawodników karate w Polsce w wieku seniorskim (18 lat i starszych). W szranki stanie 140 karateków z 39 klubów. Na tatami zobaczymy m.in. medalistów Mistrzostw Polski, Europy i Świata, również medalistów European Games, czy Karate 1 –

Series A. Rywalizacja zapowiada się zatem imponująco. Zostanie rozegranych 16 konkurencji (indywidualnych i drużynowych) kata (układy ruchów) oraz kumite (walka sportowa). Całość będzie relacjonowana na żywo na funpage KKKS. Turniej rozpocznie się o 10.00. W pierwszej

kolejności zostaną rozegrane walki eliminacyjne. Od około godziny 16.30 rozpoczną się walki finałowe. Całość walk finałowych będzie komentowana przez komentatorów w specjalnie zorganizowanym na ten czas studio. W skład zespołu sędziowskiego wchodzi aż 25 sędziów, w tym 9 sędziów z uprawnieniami światowymi WKF oraz europejskimi EKF.

Na zwycięzców czekają medale, statuetki oraz dodatkowe nagrody. Na potrzeby zawodów przygotowano również dedykowane koszulki sublimowane.

Hala sportowo – widowiskowa, ul. Konstytucji 3 Maja 48b w Karpaczu Wstęp na halę jest darmowy.

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.