Po raz pierwszy tej zimy (właściwie to jesieni) zamknięty był przejazd dla pojazdów ciężarowych na drodze nr 10, między przejściem granicznym w Jakuszycach a Tanvaldem. Aktualnie ruch towarowy jest tam możliwy ale to się może zmienić, bo spodziewane są śnieżyce.

Ostrzeżenie 1 stopnia o obfitych opadach śniegu wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla Jeleniej Góry oraz powiatów karkonoskiego, kamiennogórskiego oraz wałbrzyskiego i kłodzkiego. „W górach powyżej 600 m n.p.m. występują i nadal prognozowane są opady śniegu powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm” – brzmi komunikat. Taka sytuacja pogodowa potrwa przynajmniej do jutra do godz. 10.

Opady już powodują utrudnienia na górskich drogach, a czeskie służby drogowe dzisiejszego poranka na kilka godzin całkowicie zamknęły przejazd dla pojazdów ciężarowych na odcinku drogi nr 10 od przejścia granicznego w Jakuszycach do Tanwaldu.

„Droga nr 10 z Tanvaldu do Harrachova i dalej do Polski była prawie przez cały ranek zamknięta dla ciężarówek z powodu śniegu. Ruch był kontrolowany przez policję. Ograniczenie skończyło się o godz. 11.30 i droga jest aktualnie przejezdna także dla ciężarówek” – informowały czeskie służby zastrzegając jednocześnie, że ograniczenie dla pojazdów powyżej 3,5 tony może pojawić się znowu, jeśli opady będą nadal intensywne.

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.