Aż w dwóch turniejach w ciągu jednego weekendu uczestniczyły zawodniczki i zawodnicy Karkonoskiego Klubu Karate. W obu odnieśli sukcesy.

Puchar Dolnego Śląska w Karate

W minioną sobotę (20.04.2024) zawodnicy Karkonoskiego Klubu Karate Shotokan brali udział w Pucharze Dolnego Śląska w Karate Sportowym. Turniej odbył się w Legnicy, a organizatorem był Klub Karate Shotokan TORA. W zawodach wzięło udział 173 zawodników z 11 klubów z Polski oraz jeden z Czech. Turniej rozegrano pod auspicjami Polskiego Związku Karate.

14 osobowa ekipa KKKS spisała się bardzo dobrze zdobywając łącznie aż 23 medale. Osiągnięty wynik pozwolił uplasować KKKS na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej klubów.

Wyniki:

Złote medale zdobyli:

Emil Znyk – fantom 6-7 lat,

Jakub Praczyk – kata 10-11lat,

Jakub Praczyk, Franciszek Praczyk, Mikołaj Głąbiński – kata drużynowe 10-13lat,

Zuzanna Masilonis – kata 12-13lat,

Jakub Praczyk – kata 12-13lat,

Magdalena Kowalczyk – kata 14-15lat,

Magdalena Kowalczyk, Zuzanna Masilonis, Nina Wójtowicz – kata drużynowe,

Magdalena Kowalczyk – kata 16-17lat

Lidia Stępniewska – kumite 12-13lat -43kg

Nina Wójtowicz – kumite 12-13lat +43kg

Jakub Praczyk – kumite 10-11lat +40kg,

Nina Wójtowicz – kumite 14-15lat +54kg,

Srebrne medale:

Emely Engl – kata 10-11lat,

Franciszek Praczyk – kata 10-11lat,

Nina Wójtowicz – kata 12-13lat

Wiktoria Jakóbowska – kata 8-9lat,

Wiktor Jakubowski – kata 8-9lat,

3. Brązowe medale:

Lidia Stępniewska – kata 12-13lat,

Zuzanna Masilonis – kata 14-15lat,

Mateusz Kałkowski – kata trenujących od września 2022,

Franciszek Praczyk – kumite 10-11lat -40kg,

Zuzanna Pach – kumite 10-11lat +36kg,

Emil Znyk – tor przeszkód 6-7lat,

Każdy wrócił z medalem… Kilka finałów rozegrano pomiędzy zawodnikami KKKS, co bardzo cieszy. Pieczę nad zawodnikami sprawowali Czesław Trzeciak Sensei oraz Grzegorz Praczyk Sensei.

Niedziela to kolejne zawody. Tym razem rankingowe i najwyższa półka, nie tylko w Polsce.

Central Poland Open Grand Prix Karate

W minioną niedzielę (21.04.2024) czworo zawodników Karkonoskiego Klubu Karate Shotokan uczestniczyło w 10 edycji międzynarodowego turnieju karate WKF „Central Poland Open Grand Prix Karate” w Pleszewie, czyli w turnieju rankingowym Polska Unia Karate – Polski Związek Sportowy. W zawodach uczestniczyło 800 zawodników (około 1 200 zgłoszeń) z 77 klubów z Polski, Niemiec, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Kuwejtu, Azerbejdżanu i Jordanii. Nasza ekipa wywalczyła dwie punktowane lokaty:

Jakub Praczyk – kata U14 – 5 miejsce,

Jakub Praczyk – kumite U12 +45kg – 5 miejsce.

W obu przypadkach niewiele zabrakło do medalu. Tak bywa, taki jest sport, zwłaszcza ten na najwyższym poziomie. Warto dodać, że Kuba zostawił na pleszewskich matach sporo serducha. Do walki o brązowy medal wyszedł z kontuzją kostki. Mimo tego pokazał się z bardzo dobrej strony.

W zawodach (zdobywając cenne doświadczenie) wzięli również udział: Zuzanna Masilonis, Lidia Stępniewska, Franciszek Praczyk.

Był to trudny weekend sportowy dla całej czwórki. W sobotę Legnica, a w niedzielę Pleszew. Rekordzistą ilości stoczonych walk (kata i kumite) był Kuba Praczyk – w sumie miał ich 25. Pomimo braku medalu jest to, jak na razie, najlepszy wynik KKKS na zawodach rankingowych. Wierzymy, że zdobyte doświadczenie zaprocentuje w przyszłości. Opiekę nad zawodnikami sprawował Grzegorz Praczyk Sensei.

Fot. i info. KKK

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.