Pierwszy raz w historii Izby Adwokackiej w Wałbrzychu zrzeszającej adwokatów i adwokatki z obszaru dawnego województwa wałbrzyskiego oraz jeleniogórskiego postanowiono wesprzeć jedną rodzinę i dwóch samotnych „młodych dorosłych”. Rodzinę zamieszkującą w Jeleniej Górze tworzą 3 kobiety – Maria (50 lat) wraz z dwiema, szesnastoletnimi córkami, Ewą i Natalią.

Pani Maria od wielu lat samotnie wychowuje dwójkę bliźniaczek Ewę i Natalię. Oprócz tego, że kobieta musi sama wychowywać córki, dbać o dom, to również musi zmagać z problemami zdrowotnymi. Od wielu lat ma znaczny stopień niepełnosprawności, nie może pracować i ma założoną protezę na nodze. Pomimo tak trudnej sytuacji kobieta nie załamuje się i stara zadbać o swoje córki najlepiej, jak tylko potrafi. Problemy zdrowotne mają również córki pani Marii, ponieważ cierpią na nowotwór, który aktualnie, na szczęście, jest w uśpieniu.

Dochody rodziny wynoszą około 2108 zł, z czego wydatki to 1440 zł. W przeliczeniu na jednego członka rodziny daje nam kwotę zaledwie 223 zł. Cała rodzina jest z sobą bardzo zżyta i wspiera się w trudnych momentach. Pani Maria najpierw stara się zapewnić potrzeby swoich córek, a dopiero później myśli o sobie. Oprócz gotowania, bardzo lubi spędzać czas z dziewczynami jak i rozwiązywać krzyżówki. Z kolei Ewa i Natalia to przyszłe pisarki, o których z pewnością usłyszymy, ponieważ już teraz są w trakcie pisania książki. Chcą rozwijać swoją pasję i marzą o laptopie, za pomocą, którego mogłyby robić to, co lubią najbardziej. Po za tym dziewczyny świetnie się uczą i lubią czytać książki.

Za łączną kwotę 3000zł zakupiliśmy laptopa wraz z systemem operacyjnym, torbą i myszką; mikrofalówkę, środki czystości, książki, słodycze oraz kosmetyki. Skonfigurowaliśmy sprzęt komputerowy i zainstalowaliśmy darmowe oprogramowanie biurowe. Osobami odpowiedzialnymi za organizację w Jeleniej Górze byli Damian Gałek, Aurelia Kukulska oraz Kim Karina Mikołajczyk (na zdjęciach).

Koleżanki z okolic Wałbrzycha wybrały dwie osoby dopiero wkraczające w dorosłe życie. Pomagamy chłopakowi i  dziewczynie, którzy opuścili dom dziecka, dostali mieszkanie komunalne, ale dosłownie nic w nim nie mieli. Kupiliśmy meble i niezbędne wyposażenie. Bezpośrednio zaangażowanymi w pomoc w tamtym obszarze są Alicja Dydo, Aleksandra Nizielska i Anna Aksamit.

Paczki zostaną przekazane potrzebującym przez wolontariuszy Szlachetnej Paczki w tzw. „Weekend Cudów” od piątku do niedzieli 10.12.2021r. – 12.12.2021r.

Inicjatywa spotkała się z bardzo dużym odzewem środowiska, gdyż zaangażowało się w nią ponad 100 adwokatów i adwokatek. Od Zgorzelca aż po Kłodzko. Zebrano łącznie ponad 12.000 zł. Na przyszły rok istnieją już plany poszerzenia naszej akcji o innych przedstawicieli zawodów prawniczych – w tym sędziów i prokuratorów. Mamy nadzieję, że nasza akcja zmotywuje do działania  w słusznym celu również inne grupy zawodowe.


Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.