Polskie Stowarzyszenie Jazzowe otworzyło w Jeleniej Górze oddział, którego dyrektorem został Jacek Szreniawa – czytamy na facebookowym profilu organizacji.
Jacka Szreniawy nikomu w Kotlinie Jeleniogórskiej chyba przedstawiać nie trzeba. Przez lata ściśle współpracował z Teatrem Naszym w Michałowicach. To świetny muzyk, pedagog, multiinstrumentalista i kompozytor. Laureat „Srebrnych Kluczyków” nagrody kulturalnej Nowin Jeleniogórskich. Ostatnio nagrał płytę „Dopóki w Tobie jestem”.

Jacek Szreniawa Srebrnych Kluczyków
Jacek Szrenawia podczas Gali Srebrnych Kluczyków
  • Płyta jest moim sposobem na wyrażenie szacunku dla Kazimierza Pichlaka – powiedział nam artysta tuż po premierze krążka. – Utwory zawarte na niej powstały z inspiracji poetyckimi tekstami Kazia i jego zdjęciami. Najważniejsze są w nich słowa. Bardzo chciałem, by dźwięki, muzyka oddały w jak największym stopniu istotę treści poezji Kazia. Dlatego też nie ma na tej płycie błyskotliwych partii solowych czy improwizacji. Utwory instrumentalne, rozpoczynający i kończący, stanowią swego rodzaju klamrę, początek i koniec podróży, w której przewodnikiem jest Kazik, jego myśli, refleksje.”

Stowarzyszenie już teraz zapowiada sporo atrakcji muzycznych w lipcu i sierpniu dla mieszkańców Jeleniej Góra oraz Kotliny Jeleniogórskiej, które powstają w kooperacji z instytucjami kultury m.in. Zdrowym Teatrem Animacji, JCK czy Doliną Pałaców i Ogrodów.

Polskie Stowarzyszenie Jazzowe, to organizacja wywodząca się ze środowiska jazzowego zrzeszającego muzyków, kompozytorów jazzowych, krytyków, organizatorów oraz promotorów. Powstało w 1957 roku jako Federacja Polskich Klubów Jazowych.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.