„Betonowy most” nad Łomniczką w Karkonoskim Parku Narodowym otrzymał dziś (środa, 5 stycznia) imię Jacka Włodygi, zmarłego w 2020 r. starosty jeleniogórskiego, działacza sportowego, konstruktora skoczni narciarskich. Inicjatorami uhonorowania w ten sposób samorządowca byli Jerzy Łużniak, Jerzy Pokój i Marcin Zawiła.

W uroczystości nadania imienia (zorganizowanej przez KPN) wzięli udział m.in. pomysłodawcy tego patronatu, poseł Zofia Czernow, starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski, dyrektor KPN Andrzej Raj, bliscy i przyjaciele Jacka Włodygi.

Wybór „Betonowego mostu” do uhonorowania Jacka Włodygi nie był przypadkowy. Jacek Włodyga jako starosta jeleniogórski wywalczył remont przeprawy, która znajdowała się w opłakanym stanie. Obiekt powstał w 1912 r. jako jedna z pierwszych budowli wykonanych w technologii żelbetonowej. Świetnie służył mieszkańcom i turystom do powodzi 1997 r., która naruszyła jego konstrukcję. Stan mostu jeszcze się pogorszył po wezbraniach z 2008 r. Został wtedy zamknięty, bo groził zawaleniem. Ponowne otwarcie nastąpiło po remoncie w 2017 r.   

Fot. Karkonoski Park Narodowy

3 komentarze

  1. śmieć z wsiocławia Odpowiedź

    Każdy wrocławiak to szczochopij i kałożerca i nie myje się nigdy od 45 go roku tylko psy go wylizują…

  2. Czar prawdziwy życia jest ukryty po tamtej stronie gór czasu. Ważna i piękna inicjatywa, ważna i wyjątkowa postać Jacka Wlodygi,

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.