W najbliższą niedzielę (30 lipca) drogami naszego regionu podążać będą uczestnicy najważniejszego kolarskiego wyścigu w Polsce – Tour de Pologne. II etap wytyczono z Leszna do Karpacza i w naszym regionie kolarze pojadą od Złotoryi przez Świerzawę, Wojcieszów, Kaczorów, Janowice Wielkie, Kowary, Miłków, Podgórzyn. To oznacza zamknięte drogi i korki.

„Drugi etap to jedyny odcinek, którego dystans to ponad 200 kilometrów. Start zlokalizowano w Lesznie w województwie wielkopolskim, które kolarze opuszczą po kilku kilometrach aby walczyć o jedyną na tym etapie Premie Lotną LOTTO, zlokalizowaną w miejscowości Góra na Dolnym Śląsku. Po względnie płaskiej połowie dystansu rozpocznie się wymagająca wspinaczka z dwoma Premiami Górskimi PZU II kat. do zdobycia pod Przełęczą pod Średnicą oraz w Sosnówce. Wielki finał etapu odbędzie się w Karpaczu, zwycięzcą zostanie kolarz, który jako pierwszy pokona ostatni 11 kilometrowy podjazd pod Orlinek nazywany “Ścianą Płaczu”. Na etapie są jeszcze dwie premie do zdobycia: Premia Specjalna 95 lat Tour de Pologne SOUDAL (Świerzawa) oraz Premia Specjalna Lake Hill (Sosnówka)”.

W okolicach Karpacza trudności drogowe będą bardzo duże, bo tam kolarze przejadą pętlę, więc utrudnień można spodziewać się przez kilka godzin. I to przy dużym, wakacyjnym ruchu.

Organizatorzy TdP precyzują utrudnienia, które dotkną kierowców.

„Peleton będzie jechał ze średnią prędkością 41 km na godzinę. Ruch na trasie wyścigu będzie wstrzymywany operacyjnie na 50 minut przed planowanym przyjazdem wyścigu na dany odcinek. Planowane godziny wyścigu na danym odcinku są w uwzględnione w minutówce trasy. Ruch poprzeczny na trasie będzie odbywał się do ostatniej chwili i zostanie wstrzymany na czas przejazdu peletonu, który zajmie około 10 minut na danym skrzyżowaniu.

KARPACZ:

w związku z organizacją Mety II Etapu Tour de Pologne oraz Tour de Pologne Amatorów w dniu 30 lipca 2023 r. wystąpią utrudnienia w ruchu samochodowym i wyłączenia z użytkowania wskazanych ulic:

– od godziny 5:00 do godziny 22:00 – całkowite zamknięcie ul. Olimpijskiej (od ronda Biały Jar) i ul. Strażackiej;

– od godziny 10:45 do godziny 11:30 – zamknięcie ul. Karkonoskiej od Hotelu Gołębiewski w kierunku Sosnówki;

– od godziny 12:30 do godziny 16:00 – zamknięcie trasy Tour de Pologne Amatorów: ul. Wielkopolska – ul. Konstytucji 3 Maja – ul. Kolejowa – ul. Myśliwska – ul. Świętokrzyska – ul. Karkonoska – Biały Jar – ul. Olimpijska

– od godziny 17:40 do godziny 18:31 – zamknięcie trasy Tour de Pologne: ul. Wielkopolska – ul.

Konstytucji 3 Maja – ul. Kolejowa – ul. Myśliwska – ul. Świętokrzyska – ul. Karkonoska – Biały Jar – ul. Olimpijska

UWAGA !!! Całkowite wyłączenie z użytkowania parkingów zlokalizowanych przy ul. Olimpijskiej od godziny 22:00 w dniu 29 lipca do godziny 24:00 w dniu 30 lipca.

Przejazd wyścigu spowoduje też znaczne zmiany w kursowaniu autobusów Komunikacji Karkonoskiej, ale PKS Tour jeszcze nie podał, jak wyglądać będą korekty kursów.

Fot. domena publiczna, infografiki TdP

2 komentarze

  1. Trochę smutno się oglądało ten polski, szczególnie jeleniogórski rozpiernicz w TV, same rudery, obrzydliwe billboardy, jakieś grupki gdzie nie gdzie, dziurawe drogi, zarośnięte pobocza – obraz ruskiej kacapii a nie cywilizowanego kraju, wstyd to pokazywać. W sumie to dobrze, że nie ma transmisji z TdP w Eurosporcie bo jakby większe grono ludzi zobaczyło ten obraz nędzy i przestrzennego bezładu to nikt by tu nie przyjechał.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.