Jelenią Górę reprezentować będzie  5 dziewczynek: Victoria Talaga-Siekierska, Oliwia Cudyk, Weronika Sękiewicz, Aleksandra Gerono i Zofia Duczkowska oraz dwóch chłopców – Remigiusz Trusewicz oraz Patryk Bąk.  Wśród dziewczynek dodatkowo w tej kategorii wiekowej stolicę Karkonoszy reprezentować będzie Katarzyna Tkacz, zawodniczka Szachowego Uniwersytetu Warszawa.

Dziewczynki zmagania rozpoczną w sobotę 20 lutego, a zakończą w niedzielę 28 lutego. Chłopcy rozpoczną turniej 28 lutego, a zakończą zmagania 8 marca.

Łącznie w każdym z turniejów weźmie udział 68 zawodników. W odróżnieniu od Mistrzostw Polski w szachach szybkich i błyskawicznych, które mają charakter otwarty (OPEN), w Mistrzostwach Polski w szachach klasycznych zawodnicy muszą awans wywalczyć na tablicy szachowej.

– Gratuluję wam i życzę samych wygranych, a najlepiej – wygranej w decydującej partii na pierwszej szachownicy – powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry, który  spotkał się z młodymi zawodnikami. Przekazał im drobne upominki, trenerowi natomiast wręczył flagę miasta.

– Sukces ten możliwy jest dzięki ogromowi pracy włożonej przez dzieci oraz ich opiekunów, ale także dzięki Mmiastu Jelenia Góra, które co roku dofinansowuje rozwój młodzieży poprzez gry w szachy – podkreślił trener szachistów Andrzej Dwilewicz.

Wszyscy zawodnicy Klubu Szachowego „Jelonka” biorący udział w Mistrzostwach Polski zostali włączeni do kadry Dolnego Śląska i objęci dodatkowym programem szkoleniowym organizowanym przez Dolnośląski Związek Szachowy.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.