304 średnie samochody ratowniczo-gaśnicze, 69 ciężkich oraz 83 lekkie trafią w tym roku do jednostek OSP w całym kraju. Na liście beneficjentów jest dziesięć jednostek OSP z miejscowości naszego regionu.

Zakup wozów dofinansuje budżet państwa, dotacje z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego odpisów z firm ubezpieczeniowych. Łączna kwota przeznaczonych na ten cel pieniędzy wyniesie 168 mln zł. Środki z dofinansowania nie pokryją pełnego kosztu zakupu pojazdów – wskazane do wsparcia straże pożarne muszą same znaleźć pieniądze na wkład własny. To nawet 200 – 300 tys. zł. Tych pieniędzy jednostki OSP (które raczej nie dysponują nadwyżkami w swoich budżetach) muszą szukać w swoich gminach, czy Funduszu Ochrony Środowiska.    

Na przedstawionej przez MSWiA liście jednostek OSP, które dostaną dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych jest dziesięć z naszego regionu: z Trzebienia. Osiecznicy, Chełmska Śląskiego, Zawidowa, Pobiednej, Bogatyni, Mysłowa, Pasiecznika, Nowogrodźca i Mirska.  

Fot. MSWiA

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.