Producent popularnych słodyczy zdecydował o zdjęciu z półek sklepowych w Polsce niektórych swoich produktów. Na liście jest m.in. Kinder Niespodzianka.

Te słodycze produkuje firma Ferrero. Właśnie zarządziła wycofanie z polskich sklepów część partii swoich produktów, które zostały wyprodukowane w Belgii. To działanie prewencyjne, bo jest podejrzenie, że słodycze mogą być skażone salmonellą.

Jak na razie takie podejrzenia się nie potwierdziły, nie ma także oficjalnych zgłoszeń ze strony konsumentów. Mimo to Ferrero zdecydowało się na taki krok.

O jakie produkty chodzi?

Nie tylko o popularne jajka z niespodzianką. Zdecydowano o wycofaniu ze sklepów:

  • Kinder Niespodzianka Maxi 100 g,
  • Kinder Schokobons 46 g, 125 g, 200 g
  • Kinder Maxi Mix Peluche 133 g, zawierających Schokobons.

Produkty mają datę przydatności do spożycia od 14 lipca do 18 września 2022 roku. Wszystkie zostały wyprodukowane w Belgii.

Co do innych słodyczy w ofercie firmy, to producent zapewnia, że nie ma żadnych zagrożeń. Dodajmy, że najpopularniejsze Kinder Niespodzianka 20 g dostępne na polskim rynku są produkowane w naszym kraju. Zajmuje się tym fabryka w Bielsku Dużym.

– Współpracujemy ze sprzedawcami detalicznymi, aby zagwarantować, że wycofane produkty nie będą już dostępne w sprzedaży. Jeśli ktoś jest w posiadaniu jednego z tych produktów, nie powinien go spożywać. Prosimy o zachowanie produktu i skontaktowanie się z naszym zespołem ds. obsługi konsumenta – zachęca Ferrero.

News4Media/fot. iStock

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.