Farbowanie włosów niekoniecznie musi przebiegać w salonie fryzjerskim. Coraz więcej kobiet (ale również i mężczyzn) decyduje się na koloryzację przeprowadzaną w domowym zaciszu. Okazuje się, że w ten sposób możemy uzyskać równie ciekawe efekty, które zbliżone są do rezultatów, jakie osiągniemy w profesjonalnym salonie. Ale jak przygotować się do takiego farbowania, jeżeli będzie to nasz pierwszy raz?

Czy koloryzacja włosów w domu jest bezpieczna?

Wiele osób ma wątpliwości co do tego, czy farbowanie włosów w domu bezpieczne. Na początku powinniśmy upewnić się, czy aby na pewno nie występuje u nas alergia na którykolwiek ze składników, który znajduje się w produkcie. Możemy się o tym przekonać, wykonując tak zwaną próbę uczuleniową. Jeżeli po upływie doby nie pojawi się reakcja alergiczna, możemy przystąpić do koloryzacji. Niezależnie od tego, czy wybieramy farby do włosów bez amoniaku, czy też z jego dodatkiem, proces farbowania powinien być dla nas bezpieczny, o ile tylko zachowamy ostrożność podczas wykonywania zabiegu. 

Jaką farbę do włosów wybrać?

Zanim rozpoczniemy przygotowania do farbowania włosów, konieczny będzie wybór odpowiedniego preparatu do koloryzacji. Na rynku mamy dostępnych bardzo wiele produktów. Począwszy od tych, które gwarantują nam efekt tylko do kilku myć, aż po kosmetyki zapewniające nam permanentny odcień. Są osoby, które świadomie wybierają farby do włosów bez amoniaku, ponieważ ten składnik nie jest dla nich odpowiedni. Mimo to nawet bez tego dodatku możemy uzyskać taki kolor, na jakim nam zależy. 

Koloryzacja nie musi być trwała. To od nas zależy, czy potrzebujemy zmiany na stałe, czy wolimy jednak eksperymentować i szukać takiego odcienia, w którym po prostu będziemy czuć się dobrze.

Jak poprawnie przygotować się do farbowania włosów?

Jeżeli nasze włosy są bardzo zniszczone, warto odwlec w czasie proces farbowania i spróbować uzupełnić swoją codzienną pielęgnację o kosmetyki nawilżające oraz takie, które regenerują i odżywiają. Na pewno zyska na tym wygląd naszej fryzury. Musimy pamiętać, że koloryzacja zawsze jest pewnego rodzaju obciążeniem, które nasze włosy muszą udźwignąć. Tak naprawdę przygotowania do farbowania zaczynają już na kilka tygodni przed tym zabiegiem.

Gdy zakupimy już farbę, powinniśmy dokładnie przeczytać dołączoną do niej instrukcję. Znajdziemy tam wskazówki dotyczące tego, jak poprawnie przeprowadzić koloryzację w domowym zaciszu. To bardzo ważne, ponieważ poszczególne preparaty mogą różnić się od siebie sposobem mieszania składników, a także czasem, na jaki powinniśmy pozostawić farbę. Niezależnie czy są to farby do włosów bez amoniaku, czy z jego dodatkiem, tych wytycznych należy trzymać się bezwzględnie, aby nie podrażnić wrażliwej skóry głowy.

Farbowanie włosów nie wymaga wcześniejszego umycia głowy. Zaleca się nawet, aby koloryzację przeprowadzić w momencie, kiedy nasza fryzura zacznie się lekko przetłuszczać. Dzięki temu naturalnie wyprodukowane sebum będzie pewnego rodzaju ochroną dla naszego włosa. 

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że jeżeli ubrudzimy nasze ubranie podczas farbowania, to plama będzie praktycznie niemożliwa w usunięciu. Właśnie dlatego przed przystąpieniem do koloryzacji powinniśmy założyć na ramiona specjalną pelerynę fryzjerską. Możemy też założyć ubrania, których nie będzie szkoda nam ubrudzić. Wiele kobiet zachowuje jedną, starą koszulkę, którą noszą tylko podczas farbowania. 

Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.