Zadbaj o to, by rolety, które zawisną na twoim kuchennym oknie, spełniały wszystkie swoje zadania, a przy tym były spójne z aranżacją.

Rodzaje rolet, które można wykorzystać w kuchni

Kuchnia jest przestrzenią w domu, której urządzenie należy perfekcyjnie przemyśleć. Wszystko powinno w niej mieć swoje miejsce, a każdy detal musi być funkcjonalny i przygotowany na specyficzne warunki, panujące w tym pomieszczeniu. Wybór rolet do kuchni warto zacząć od zapoznania się z dostępnymi możliwościami. Wyróżniamy przede wszystkim:

  • rolety rzymskie,
  • rolety w kasecie,
  • rolety dzień noc.

Różnice między poszczególnymi modelami są widoczne już na pierwszy rzut oka. Rolety w kasecie to najbardziej klasyczne i uniwersalne rozwiązanie. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie króluje minimalizm, a na pierwszym miejscu stawia się funkcjonalność. Roleta tego typu jest też z reguły najtańsza.

Rolety dzień i noc to propozycja dla wymagających, którym zależy przede wszystkim na pełnej kontroli ilości wpadającego do wnętrza światła. Specjalna konstrukcja takich rolet sprawia, że z łatwością możemy regulować poziom zaciemnienia. Choć najczęściej wybierane rolety dzień noc to te o grubych poziomych pasach, firma Karnix posiada w swoim asortymencie również te mniej typowe wzory i szeroką paletę barw. Zajrzyj na https://www.karnix.pl/, by zapoznać się z pełną ofertą marki.

Rolety rzymskie do kuchni to świetny wybór wszędzie tam, gdzie liczy się każdy detal. Estetycznie marszczona tkanina po złożeniu takiej rolety, prezentuje się bardzo elegancko. Jej dodatkowym atutem jest możliwość łatwego zachowania jej w czystości. Roletę tego typu można zdemontować, a następnie wyprać materiał, by pozbyć się z niego nagromadzonego kurzu, zapachów czy nawet tłustych plam.

Roleta kuchenna dopasowana do stylu wnętrza

Szeroki wybór rolet jest w dużej mierze efektem rozmaitych trendów aranżacyjnych. Białe lub czarne rolety dzień noc sprawdzą się świetnie w kuchni monochromatycznej, o modernistycznym charakterze, gdzie wiodącymi materiałami są: kamień, metal oraz szkło. Roleta rzymska to propozycja do kuchni w stylu prowansalskim, boho, vintage czy skandynawskim.

Wśród istotnych trendów, jakie panują obecnie w aranżacji wnętrz, należy zwrócić uwagę na ten, który zaleca dopasowanie dekoracji okiennych we wszystkich pomieszczeniach w taki sposób, by osiągnąć spójność. Dzięki temu dom doskonale prezentuje się z zewnątrz.

Szukając rolet do kuchni, uwzględnij więc to, jak chcesz udekorować okna w pozostałych pokojach. Jeżeli posiadasz kuchnię otwartą, koniecznie weź pod uwagę również okna w jadalni oraz salonie.

Tylko wysokiej jakości rolety do kuchni

To wyjątkowe pomieszczenie, w którym rolety będą narażone na wysokie temperatury, parę, a nawet unoszący się wraz z nią tłuszcz. To dlatego bardzo istotne jest to, jakiej jakości rolety wybierzesz. Aby przez lata móc się cieszyć swoją dekoracją okienną, zobacz rolety rzymskie do kuchni od Karnix, rolety w kasecie lub rolety dzień noc. Zamów te, które wpiszą się w twoje potrzeby oraz stylistykę, w jakiej utrzymane jest pomieszczenie. Firma Karnix wykonuje rolety na wymiar, więc możesz bez problemu dostosować produkt do swoich przeszkleń, nawet tych najbardziej nietypowych.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.