Pod względem zaszczepienia mieszkańców Dolny Śląsk jest w kraju na drugim miejscu, po Mazowszu. 36 proc. mieszkańców Dolnego Śląska jest w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Taką informację przekazał wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski. Zaszczepieni mogą wziąć udział w loterii i wygrać atrakcyjne nagrody. Pokazujemy, jak zarejestrować się w loterii.

Pierwsze osoby wygrały pieniądze w Loterii Narodowego Programu Szczepień.

Tłumaczymy, jak się zapisać do gry.

Loteria, w której można wygrać pieniądze, hulajnogi elektryczne i samochody marki Toyota, ruszyła 1 lipca. I już tego samego dnia minister z Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk poinformował, że w systemie gry zarejestrowało się 200 00 osób. „Jeśli chodzi o te natychmiastowe wygrane, to już ponad 100 tys. zł zostało wygranych przez pierwsze trzysta kilkadziesiąt osób.” – powiedział minister.

W grze może wziąć każda pełnoletnia osoba, która została w pełni zaszczepiona i przystąpi do loterii do 30 września. Aby wziąć udział w losowaniu nagród, trzeba się najpierw w systemie zarejestrować.

Strona internetowa

Można to zrobić przez internet, korzystając ze strony pacjent.gov.pl – logując się na Internetowym Koncie Pacjenta. Trzeba jednak posiadać profil zaufany.  Po zalogowaniu się poprzez profil zaufany, na górze strony pojawi się komunikat o loterii, a obok znaczek niebieskiego dzwonka. Należy kliknąć „zobacz”. System przenosi użytkownika na kolejną stronę. Na niej uzupełnia się pole z numerem telefonu i potwierdza się te dane w kolejnej ramce. Są tam też trzy pola do akceptacji regulaminu loterii i wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych. Wszystkie należy zaznaczyć. Podany jest także link, pod którym można zapoznać się z regulaminem gry. Na dole strony znajdują się dwa przyciski: „anuluj” i „weź udział”. Klikając w ten drugi, wyświetli się potwierdzenie udziału w loterii.

Telefonicznie

Kolejna metoda to połączenie z numerem 989.  Komunikat wskazywał, który numer na klawiaturze należy wcisnąć, aby się zarejestrować. Była też informacja, że wystarczy znać swój numer PESEL. Po uzyskaniu połączenia, emitowane są komunikaty o przetwarzaniu danych i regulamin gry. Można to pominąć wciskając kolejne numery na klawiaturze. Po chwili zgłosi się konsultant. Gdy do tego dojdzie, w krótkiej rozmowie doradca poprosi o podanie numeru PESEL i numeru telefonu. To oznacza zgłoszenie chęci udziału w loterii.

Jakie nagrody

200 zł i 500 zł losowane codziennie, 50 000 zł i hulajnogi elektryczne losowane co środę, 100 00 zł i samochód Toyota Corolla losowane co miesiąc, 2 nagrody po 1 mln zł i 2 samochody Toyota C-HR losowane na zakończenie gry. Informację o wygranej zarejestrowana osoba otrzyma SMS-em.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.