Jarmark Mikołajkowy we Wleniu już w najbliższą sobotę,.11 grudnia 2021, od godz. 12.00 do 18.00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki będzie można zaopatrzyć się w najróżniejsze cudeńka pomagające zbudować atmosferę nadchodzących świąt i nietuzinkowe prezenty dla najbliższych. Kameralnym targom skupiającym wielbicieli rękodzieła, rzemiosła artystycznego, zdrowego żywienia oraz ekologicznego stylu życia towarzyszyć będzie nastrojowa muzyka, spotkania z artystami, poznawanie tradycji regionalnych oraz otwarte dla wszystkich zainteresowanych warsztaty twórcze, podczas których powstawać będą ozdoby choinkowe i aromatyczne pierniki. Uczestników wydarzenia czeka też spotkanie z Mikołajem, który grzecznym dzieciom rozdawać będzie podarki.

Na kilkunastu stoiskach otwartych przez sześć godzin znaleźć będzie można m.in. oryginalne ozdoby choinkowe i dekoracje świąteczne, kamienną biżuterię , kosmetyki, książki dla dzieci i dorosłych, produkty z lawendy, odzież, ozdobne świece i notatniki, maskotki, poduszki, miody, pierniki i inne smakołyki.

Jarmark rozpocznie się w samo południe. Godzinę później zaplanowany jest świąteczny koncert grupy wokalnej uczniów Zespołu Szkół im. Św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu.

Około godz. 14.00 początek otwartych warsztatów plastycznych prowadzonych przez Samantę Kosiarską. Podczas dwugodzinnych zajęć powstawać będą ozdoby choinkowe, którymi wspólnie udekorujemy choinkę ustawioną w holu OKSiT-u. Dla uczestników warsztatów przygotowaliśmy konkurs na najpiękniejszą ozdobę wykonaną podczas zajęć. Nagrody czekają.

Po warsztatach plastycznych rozpoczną się warsztaty piernikarskie, prowadzone przez Annę Komstę. Wspólne przygotowywanie ozdobnych pierników, bez których aromatu trudno wyobrazić sobie grudniowe święta, wzbogacone zostanie gawędą o kulinarnych tradycjach pielęgnowanych przez mieszkańców regionu i zakorzenionych w krajobrazie kulturowym Doliny Bobru.

Udział w warsztatach twórczych, otwartych dla dzieci i dorosłych, jest bezpłatny.

Równolegle z warsztatami rozgrywać będą się inne jarmarkowe wydarzenia. Około godz. 14.30 w Ośrodku Kultury pojawi się Mikołaj, który postanowił odwiedzić uczestników jarmarku. Z dobrze poinformowanych źródeł wiadomo, że przywiezie też ze sobą coś dla grzecznych dzieci. Mikołaj może też wręczyć podarki, jakie rodzice przygotują dla swoich pociech. W tej sprawie wcześniej skontaktować trzeba się jednak z mikołajkową drużyną OKSiT-u, która zadba o zorganizowanie spotkania z dostojnym gościem.

Na godz. 15.00 zaplanowana jest opowieść „O szkle w grudniu po południu”, czyli autorskie oprowadzanie po zjawiskowej wystawie witraży Edyty Kulli, prezentowanej aktualnie w galerii OKSiT. Autorka pięknych prac opowiadać będzie o twórczych inspiracjach, artystycznym warsztacie i ideach, tajemnicach i emocjach zaklętych w efektownych, szklanych dziełach sztuki. Więcej o wystawie „Szklane zebrane” TUTAJ:

Muzycznym finałem jarmarkowych atrakcji miał być koncert Gwiazdka Seniorek z Doliny Bobru. Niestety, z przyczyn losowych występ chóru działającego w OKSiT we Wleniu nie dojdzie do skutku. Przygotowujemy jednak muzyczną niespodziankę na finał, czyli specjalny Koncert pod choinkę z nastrojowymi przebojami, którymi rozpalić chcemy świąteczną Gwiazdę w Sercu Doliny Bobru.

Uwaga! Jarmark organizowany jest w reżimie sanitarnym. Podczas wydarzenia obowiązują wszelkie aktualne obostrzenia związane z trwającym stanem epidemii COVID-19. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas wydarzeń odbywających się w pomieszczeniach zamkniętych.

JARMARK MIKOŁAJKOWY

11 GRUDNIA 2021

12.00 – 18.00

sala widowiskowa

Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki we Wleniu

PROGRAM

od 12.00 Stoiska z rękodziełem, rzemiosłem, zdrową żywnością, ozdobami, prezentami

13.00 Koncert świąteczny zespołu wokalnego Zespołu Szkół im. Świętej Jadwigi Śląskiej we Wleniu

14.00 Warsztaty tworzenia ozdób choinkowych – Samanta Kosiarska

15.00 O szkle w grudniu po południu – autorskie oprowadzanie po wystawie witraży Edyty Kulli

16.00 Warsztaty piernikarskie z gawędą o tradycjach regionalnych – Anna Komsta

18.00 Koncert pod choinkę

Uwaga! Program może ulec zmianie.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.