To gratka dla miłośników historii, kolekcjonerów i szukających oryginalnych rzeczy do wystroju mieszkania. Teraz nie tylko we wrześniu będą mogli polować na ciekawe eksponaty, ale także w kwietniu. W tym terminie Jarmark Staroci i Osobliwości odbędzie się w Jeleniej Górze po raz pierwszy. Warto się na niego wybrać 23 i 24 kwietnia.

-Pomysł, by jarmark organizować dwa razy w roku wyszedł od samych wystawców. Mówili, że chętnie przyjadą do nas nie tylko we wrześniu i postanowiliśmy wyjść im naprzeciw – mówił wczoraj (20.04) Jerzy Łużniak, prezydent miasta, zapraszając mieszkańców i turystów 23 i 24 kwietnia na plac Ratuszowy.

– Zainteresowanie nowym terminem było bardzo duże – dodaje Sylwia Motyl, dyrektor Osiedlowego Domu Kultury w Jeleniej Górze, który jest organizatorem Jarmarku. – Miejsc dla wystawców na płycie placu Ratuszowego oraz przyległych ulicach starówki już dawno nie ma – poinformowała. Zapowiada się ciekawa impreza. – Wystawcy zapewniają, że przyjadą na Jarmark niezależnie od pogody. Mam nadzieję, że nie zabraknie także kupujących i zwiedzających – dodaje dyrektorka ODK.

Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak i Sylwia Motyl, dyrektor ODK

Swoje kolekcje oraz wyroby rzemiosła artystycznego zaprezentuje 220 wystawców na 400 stoiskach. Będzie w czym wybierać. Można będzie kupić zabytkowy samochód, stare meble, broń, cacka ze szkła i porcelany, książki, bibeloty, stare pocztówki i biżuterię i tysiące innych rzeczy. Zwiedzający i potencjalni kupcy przez dwa kwietniowe dni będą mieli czas, by wszystko oglądać, targować się, słuchać ciekawych historii, kupować, uzupełniać bądź wymieniać swoje zbiory. 49. Jarmark Staroci i Osobliwości odbywać się będzie od godz. 9.00 do 18.00. Pierwsi wystawcy pojawią się już w piątek (22 kwietnia) wieczorem.

Jeleniogórska impreza, odbywająca się od 1973 roku, ma ustaloną renomę. Przyjeżdżają na nią wystawcy z całej Polski, a także z Czech i Niemiec. Jarmark tłumnie odwiedzają także mieszkańcy z całego regionu oraz turyści.

-Te dwa terminy Jarmarku – wiosenny i jesienny będziemy chcieli wpisać na stałe do kalendarza – mówi Sylwia Motyl. Na 50. Jarmark Staroci i Osobliwości, który zaplanowany jest w Jeleniej Górze ostatni weekend września, są jeszcze wolne miejsca dla wystawców. Ale warto się pospieszyć, gdyż chętni już rezerwują stoiska.

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.