Na poufnym spotkaniu polityków PiS z ust prezesa tej partii padły słowa, na które wielu zebranych na sali zareagowało bardzo entuzjastycznie. Jarosław Kaczyński mówił m.in. o Niemcach.

Zamknięte spotkanie klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości odbyło się w środę wieczorem. Politycy tej partii informacje o posiedzeniu otrzymali kilka godzin wcześniej, a w przesłanej im wiadomości wyraźnie zaznaczono, że obecność jest obowiązkowa. Przemawiał prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Według anonimowych relacji poruszał najważniejsze obecnie tematy polityczne.

Nawoływał do mobilizacji, mówił, że posłowie muszą być obecni na wszystkich głosowaniach, a partia nie może sobie pozwolić na przegraną w sejmie. Prezes wspominał także o problemach i w tym kontekście, jak opisują uczestnicy spotkania, padło nazwisko Łukasza Mejzy. To wiceminister sportu, który według doniesień medialnych, miał w przeszłości zarabiać w mało etyczny – wręcz można przypuszczać oszustwo – sposób, obiecując wyleczenie nieuleczalnie chorych.

Uwaga mediów jednak skupia się na innych słowach Kaczyńskiego. Według informacji wielu redakcji i dziennikarzy Kaczyński wspominał o Niemcach. „Jak mówi nam jeden z posłów, Jarosław Kaczyński stwierdził, że 'Niemcy chcą budować IV Rzeszę’. Drugi potwierdza, że 'słowa o IV Rzeszy w kontekście polityki Niemiec padły’” – opisuje np. portal wp.pl, a Wojciech Szacki z „Polityki” ujawnia, że według jego informatorów były to słowa: „Ciężkie terminy przyszły na Europejczyków. Niemcy wyłożyły karty na stół i chcą budowy IV Rzeszy. My na to nie pozwolimy”.

Według anonimowych relacji uczestników spotkania, prezes po wygłoszeniu tych słów, otrzymał gromkie oklaski.

News4Media/ fot. Kancelaria Sejmu / Rafał Zambrzycki

10 komentarzy

 1. Trzeba ich przgonić na wyborach, jeśli do nich dojdzie, to jest banda skrajnie niebezpiecznych oszołomów.

  • Kiedys to byl calkiem fajny portal informacji regionalnych. Po co mi te informacje krajowe – jest mnostwo portali, na ktorych moge sobie tego typu informacje przeczytac. NJ24.pl schodzi na psy…

  • Jak narazie Polacy przegonili POpaprańców bo to prawdziwe oszołony bez moralności a co do Pisu to szykuje się ich kolejne zwycięstwo. Polacy wiedzą kto swój a kto obcy

 2. ostatnia prosta Odpowiedź

  Czyli to po to w Polsce stacjonują wojska amerykańskie. Niemcy odbierają Śląsk, Pomorze, Mazury i co tam jeszcze ich było, Polacy w zamian dostają swoje kawałki Białorusi i Ukrainy, ale jaka rekompensata dla naszych starszych braci w wierze, może ktoś wie

 3. Jeśli Kaczyński coś mówi,to należy jego ględzenia brać z przymrużeniem oka. Ten zakompleksiony, staroświecki staruszek jest człowiekiem specjalnej troski. Nie ogarnia realiów współczesnego świata, nie zna jezyków obcych, nie porusza sie samodzielnie, nie ma kontaktu z przeciętnym Polakiem. Jest otoczony pochlebcami i lizusami ,którzy wciskają mu teorie o potędze Polski. Niemcy dzisiaj są naszym największym partnerem gospodarczym. Palenie niemieckiej flagi (jak było to 11 listopada), nazywanie sąsiada IV Rzeszą, pokazuje polityczną infantylność prezesa. Szkodzi to tym ,którzy pracują w Niemczech, tym którzy prowadzą tam interesy.

  • U nas też pracują Ukraińcy-nie są w UE i co z tego. A co do sprzedania się NIemcom za przysłowiowe 30 srebrników to nigdy! Niemcy chcą dokonać tego co zrobić chciał Hitler, tylko innym sposobem,wyzwoliliśmy się spod Rosji, nie poto żeby wpaść pod dyktat Niemiec!Przegrali wojnę ,ale dzięki głupiej polityce USA prubują się rządzić jakby to oni byli zwycięscami.Ci którym nie podoba się niezależna Polska powinni wyjechać, do krajów w/g nich demokratycznych-mamy wolność i prawo wyboru.Można się zastanowiś nad referendum-zadać Polakom kilka kluczowych pytań jaką drogą powinna iść Polska?

  • Ten staruszek ma sto razy więcej oleju w głowie., moralności i nosa politycznego niż przereklamowany zdrajca Tusk. A ty jesteś albo małolat albo myślisz jak dziecko bo twój wpis to porażka. Włącz myślenie

 4. PO jak podwyżki. Odpowiedź

  Pan Jarosław Kaczyński WIELKI PARRIOTA ma całkowitą racje wystarczy popatrzeć na NOWĄ UMOWĘ KOALICYJNĄ NOWEGO RZĄDU NIEMIEC aby bardzo szybko przekonać się, że jest to nowa próba FEDERALIZACJI EUROPY z pierwszoplanową rolą NIEMIEC i kolejna próba PANOWANIA I POUCZANIA całej Europy co mają mówić , co mają robić i w co mają wierzyć czyli POWSTANIE NOWEJ TRZECIEJ WIELKIEJ RZESZY taki nowy NEO–FASZYZM. Niemcy i Rosja nigdy przenigdy nie zrezygnują z chęci i woli PANOWANIE NAD ŚWIATEM. To jest kolejna próba. PRECZ z NEO-FASZYZMEM. Szwabom i Sowietom trzeba patrzeć na ICH DRAPIERZNE ŁAPY Oni już WYMORDOWALI I OKRADLI NAS i EUROPĘ wymordowali razem blisko 100 milionów ludzi. Takie mają geny.

 5. PO jak podwyżki. Odpowiedź

  Niemieckie bogactwo powstało z GRABIERZY, ZŁODZIEJSTWA , NAPAŚCI MORDY I GWAŁTY milionów istnień ludzkich, Niech oni lepiej te ZŁODZIEJE oddadzą nam zagrabiony majątek narodowy i wypłacą odszkodowanie za straty wojenne . Winni są nam te złodzieje jakieś 6 bilionów złoty i niech nie pouczają NAS co mamy robić te złodzieje.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.