Świetna inicjatywa. Muzycy jazzowi będą koncertować dla podopiecznych z domów dziecka prowadzonych przez Karkonoskie Stowarzyszenie Pomocy Dziecku i Rodzinie „Nadzieja”. Pierwszy koncert odbędzie się 15 czerwca. W Jeleniogórskim Centrum Kultury wystąpi Piotr Rachoń Quartet.

Program „Gramy z nadzieją” przygotowany przez Polskie Stowarzyszenie Jazzowe Wrocław daje możliwość obcowania z muzyką zarówno w formie koncertów, jak i wyjazdów na nie, będąc dla części podopiecznych pierwszą w życiu możliwością na kontakt z muzyką w specjalnie przystosowanej do tego przestrzeni.

„Udział w koncertach będzie poprzedzony wizytą w klubie oraz spotkaniem z artystami i realizatorami. Uczestnicy będą mogli poznać funkcjonowanie sceny klubu muzycznego oraz pracę realizatorów, dzięki czemu zwiększy się ich wiedza na temat. To spotkanie będzie nie tylko wspaniałym przeżyciem, możliwością kontaktu z dziełami oraz artystami, ale może też stanie się inspiracją na przyszłość i zachęci do odwiedzania instytucji kultury i scen muzycznych” –podkreśla Jacek Szreniawa, dyrektor jeleniogórskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego Wrocław.

Pierwszy koncert zaplanowano 15 czerwca o godz. 18. 00 w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Piotr Rachoń Quartet wystąpi z projektem „Amazonia” – wybrzmi współczesny jazz, pełen dynamiki i zaskakujących zwrotów. Z etno inspiracjami w tle oraz dozą muzycznej medytacji.

We wrześniu podopieczni Karkonoskiego Stowarzyszenia Pomocy Dziecku i Rodzinie „Nadzieja” wybiorą się do wrocławskiej Czasoprzestrzeni. Dzieci będą mogły zwiedzić całe centrum z przewodnikiem, poznać jego ciekawe zakamarki np. piwnice, które pełniły rolę schronów przeciwlotniczych, posłuchać historii zabytku oraz zwiedzić aktualne wystawy. Dzieci wezmą udział w warsztatach, które przybliżą im tradycyjne metody rękodzieła. Do wyboru będą zajęcia w ciemni fotograficznej, pracowni sitodruku, stolarni oraz pracowni konserwacji mebli. W każdym z tych miejsc dzieci będą miały możliwość poznać charakter pracy danego artysty oraz spróbować swoich sił w samodzielnym wykonaniu dzieła. W ciemni fotograficznej będą wywoływały zdjęcia z kliszy fotograficznej, w pracowni sitodruku wykonają kartkę, w pracowni konserwacji mebli zrobią ramkę, a w stolarni łyżkę z drewna.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.