Policjanci z Karpacza zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego podejrzanych o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w ich organizmach wykazało blisko 1 promil. Jeden z zatrzymanych to kierowca, który dodatkowo odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie wbrew zakazowi sądowemu.

– W nocy z 17 na 18 października 2022 roku policjanci w Ścięgnach zauważyli pojazd marki VW Golf, którego kierujący na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Kierowca jednak nie reagował na sygnały do zatrzymania i zaczął uciekać- relacjonuje Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji. – Policjanci ruszyli za nim. Po przejechaniu kilku kilometrów, kierowca wjechał w polną drogę, porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po kilku minutach funkcjonariusze go zatrzymali. Kierującym okazał się 20-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 1 promil. Ponadto okazało się, że mężczyzna kierował wbrew zakazowi sądowemu. Funkcjonariusze zatrzymali również 24-letniego pasażera, który jak się później okazało wcześniej również kierował tym pojazdem w stanie nietrzeźwości. Miał w organizmie także blisko 1 promil.

Obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Kierowcy za popełnione czyny grozi do 5 lat pozbawienia wolności, a jego koledze kara więzienia do lat dwóch.

2 komentarze

  1. czytając historie tych wszystkich frajerów którzy wpadli mam dla was frajerzy jedną radę – widzisz radiowóz to nie przyspieszaj!

  2. Dwóch kierowało tym samym autem. To znaczy co ? Że auto miało dwie kierownice, albo obaj trzymali jedną kierownicę 🙂

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.