Dofinansowanie na organizację wypoczynku w formie wyjazdów zorganizowanych, typu kolonie, obozy – dla jak największej grupy dzieci i młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem z rodzin zagrożonych patologią uzależnień otrzymają:
– Towarzystwo Przyjaciół Dzieci na „Wakacje pełne słońca i radości w Brennie” – 46 tys. zł;
– Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Dolnośląska na „Odpocząć od… czyli Harcerskie Obozy Profilaktyczne – 35 tys. zł
– Klub Sportowy ORLIK Jelenia Góra na „Wypoczynek dzieci i młodzieży na sportowo” – 19 tys. zł.
Miasto przewidziało na ten cel kwotę 100 tys. zł i cała została rozdysponowana.
Dofinansowanie na organizację wypoczynku w formie stacjonarnej, typu: półkolonie – z z organizacją czasu wolnego w miejscu zamieszkania dla jak największej grupy dzieci i młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem z rodzin zagrożonych patologią uzależnień otrzymają:
– Stowarzyszenie Jeleniogórski Okręg JU-JITSU na „Pomagamy – zawsze razem” – 31,8 tys. zł;
– Liga Obrony Kraju na „Wakacje z LOK 2020” – 3,3 tys. zł;
– Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Dolnośląska na „Lato z mundurem” – 7,7 tys. zł.
Na dofinansowanie tej formy wypoczynku miasto chce wydać 200 tys. zł, a w konkursie rozdysponowano 42,8 tys. zł. Magistrat zapewnia jednak, że także pozostałe środki na pewno zostaną przekazane na organizację wypoczynku stacjonarnego.
Jeleniogórski Okręg Ju-JItsu już ogłosił zapisy na dofinansowywane przez miasto półkolonie. Zapowiadają osiem turnusów – początek 29 czerwca – po pięć dni. Cena turnusu (z obiadem i atrakcjami typu kino, basen, wrotki) to 150 zł.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.