Rozdawanie maseczek zakupionych przez urząd miasta rozpoczęto przed tygodniem i mieszkańcom przekazano ich już ponad 4 tysiące. Akcja jest kontynuowana w tym tygodniu, a potem w miarę nabywania przez miasto kolejnych partii maseczek
Dzisiaj (15 kwietnia), około godz. 12. 00 maseczki będą rozdawane w Sobieszowie. Rozdających je pracowników będzie można spotkać w miejscach, gdzie mimo ograniczeń w poruszaniu, nadal jest stosunkowo dużo ludzi. To okolice dyskontów, przystanków komunikacji miejskiej, aptek.
Straż miejska, która uczestniczy w akcji, celowo nie podaje dokładnych godzin i miejsc rozdawania maseczek.
– Chodzi o to, żeby nie prowokować gromadzenia się w jednym miejscu dużych grup mieszkańców. Byłoby to sprzeczne z obowiązującymi nakazami społecznego dystansowania się, a poza tym prowadziłoby do wydania wszystkich maseczek w jednym miejscu – tłumaczą funkcjonariusze. Tak było w przedświąteczną sobotę, gdy na Zabobrzu w ciągu kilkunastu minut rozdano cały zapas.
Ogólna informacja jest taka, że na początek maseczki rozdawane będą w Sobieszowie, a potem ekipa rozdająca przemieszczać się będzie do Cieplic, w kierunku centrum miasta, na Zabobrze, do Maciejowej i na osiedle Czarne. To plan na najbliższe trzy dni.


 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.