Jelenia Góra będzie kolejnym miastem, które współpracują z InPostem w ramach programu Green City. List intencyjny w tej sprawie został podpisany dzisiaj (24.02). Wśród korzyści wynikających z nawiązania współpracy z InPostem samorząd jeleniogórski wskazuje na zwiększenie komfortu życia mieszkańców, którzy przez rozbudowę sieci paczkomatów i ich optymalne ulokowanie, zyskują możliwość odbioru przesyłek jak najbliżej miejsca zamieszkania, co zredukuje ruch samochodowy.

Program przewiduje również działania na rzecz poprawy jakości powietrza i ochrony klimatu.

InPost Green City jest częścią długofalowej strategii firmy, która obejmuje liczne inicjatywy proekologiczne, takie jak stopniowa wymiana floty dostawczej na samochody elektryczne (do końca 2024 roku połowa floty będzie elektryczna) w miastach partnerskich. W ramach programu InPost realizuje zróżnicowane przedsięwzięcia proekologiczne, między innymi: wykorzystanie innowacyjnej kostki antysmogowej do brukowania podłoża przy nowo instalowanych Paczkomatach®, zainstalowanie czujników powietrza na skrytkach oraz nasadzenie na nich roślinności oczyszczającej powietrze (na dachach Paczkomatów® będzie rósł rozchodnik).

Dołączenie Jeleniej Góry do grona partnerów InPost Green City jest dla nas bardzo istotne. Cieszymy się, że samorząd zdecydował się na udział w programie. Wizję naszej współpracy opieramy na zapewnieniu najwyższej jakości usług lokalnej społeczności i odpowiedzialności za środowisko naturalne ­– tłumaczy Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy InPost.

Jelenia Góra od wielu lat dba o ekologię i czyste powietrze. Jako jedni z pierwszych miast na Dolnym Śląsku dokonaliśmy inwentaryzacji liczby pieców. Wymieniamy też tabor miejskiego przewoźnika, budujemy ścieżki rowerowe i wymieniamy oświetlenie uliczne na te ekologiczne. Program Green City wpasowuje się idealnie w nasze priorytety związane z ekologicznym miastem – mówi Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Oprócz Jeleniej Góry w programie InPost Green City są już Kraków, Łódź, Częstochowa, Kielce, Wałbrzych, Zielona Góra, Sopot, Rybnik, Rzeszów, Białystok, Bobrowniki, Chełm, Rzeszów, Gorzów Wielkopolski, Bytom, Wrocław.

W ramach partnerstwa ze średnimi miastami, w program włączyły m.in. Świdnica, Starachowice, Suwałki, Piła, Konin, Pabianice, Nowy Sącz oraz Tarnobrzeg.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.