Od 29 marca do 2 kwietnia br. rano jeleniogórscy policjanci prowadzili działania prewencyjne, których celem było zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu oraz turystom, którzy w tych dniach odwiedzili ziemię jeleniogórską. Celem tych działań było zminimalizowanie skutków i ograniczenie ilości zdarzeń drogowych. Okres ten na drogach kotliny jeleniogórskiej minął spokojnie.

W tych dniach w naszym regionie doszło do kilku kolizji, na szczęście nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego, policjanci zatrzymali 10 nietrzeźwych kierujących, w tym 1 dodatkowo kierował wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień, 2 po użyciu alkoholu i 2 poszukiwanych. Zgodnie z nowymi przepisami trzech nietrzeźwych kierujących, którzy mieli ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie straciło swoje pojazdy.

W okresie świątecznym na drogach panował duży ruch.
W całym regionie doszło do kilku kolizji drogowych, których najczęstszą przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości i najechanie na tył innego pojazdu oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Na szczęście w tym czasie nie doszło do żadnego wypadku.

W ciągu tych dni funkcjonariusze zatrzymali i wyeliminowali z ruchu drogowego 10 kierujących po alkoholu, w tym 1 dodatkowo kierował wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień. Zatrzymani mieli od 0,28 do ponad 2 promili alkoholu w organizmie. Każdy z nich stanowił poważne zagrożenia bezpieczeństwa dla innych uczestników. Mundurowi zatrzymali 3 kierujących, którzy mieli ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Tym kierującym za popełnione przestępstwa grozić może nawet do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania autami na kilka lat, wysoka grzywna oraz utarta prawa jazdy i samochodu.

Sąd orzekł przepadek samochodu o wartości około 37 tysięcy złotych 43-letniej obywatelce Czech, która 31 marca br. została zatrzymana w Szklarskiej Porębie za to, że kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości ( 1,7 promila) i spowodowała kolizję drogową.

Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze rozpatrując sprawę w trybie przyspieszonym wydał wyrok skazujący w postaci kary 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, zakaz prowadzenia pojazdów na 3 lata na terytorium Polski, 5 tysięcy świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz przepadek pojazdu.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 2 poszukiwanych, w tym 42-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego poszukiwanego listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze w celu odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 5 miesięcy oraz poszukiwany był do ustalenia miejsca pobytu do celów prawnych przez Prokuraturę Rejonową w Jeleniej Górze.

1 kwietnia br. policjanci jeleniogórskiej drogówki na ul. Konstytucji 3 Maja w Jeleniej Górze zatrzymali do kontroli drogowej 38-letniego kierującego motocyklem. Okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania tym pojazdem. W związku z obowiązującymi przepisami za popełniony czyn 38-latek odpowie przed sądem. Motocykl odjechał na lawecie.

W okresie świąt funkcjonariusze wielokrotnie interweniowali w domach, jak i na ulicach w przypadku zakłócenia ciszy nocnej czy awantur wszczynanych przez osoby nietrzeźwe. W tym okresie mundurowi łącznie obsłużyli ponad 300 interwencji.

Info. KMP Jelenia Góra – Edyta Bagrowska

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.