Barwnym korowodem i przekazaniem kluczy do miasta rozpoczęły się dziś (sobota, 1 października) tegoroczne – już 11. – Senioralia. Koncerty zespołów ludowych zobaczyć można na Placu Ratuszowym, a zespoły konkurujące w I Dolnośląskim Przeglądzie Twórczości Seniorów i Osób z Niepełnosprawnościami” – w sali JCK. Koncerty i przesłuchania także jutro.

Kilkaset osób ruszyło spod kościoła garnizonowego w barwnym pochodzie. Rozśpiewani, poprzebierani, na rowerach, na koniu (to Stanisław Dziedzic), tradycyjnie ze słonecznikami w rękach, szli przez miasto demonstrując wigor i fantazję. W korowodzie wzięli też udział goszczący w Jeleniej Górze przedstawiciele miast partnerskich, można więc było wypatrzeć flagi amerykańską, fińską, czy ukraińską.

Na Placu Ratuszowym doszło do przekazania klucza do bram miasta. Prezydent Jerzy Łużniak przekazał go Stanisławowi Dziedzicowi.

Na scenie ustawionej na Placu Ratuszowym prezentują się zespoły ludowe (od godz. 13.00 do 16), a w sali JCK będą trwały przesłuchania konkursowe w ramach „I Dolnośląskim Przeglądzie Twórczości Seniorów „Senioralia” i Osób z Niepełnosprawnościami” (w tych samych godzinach). Jutrzejsze (niedziela, 2 października) koncerty w godz. 11 – 15, a przesłuchania w godz. 13 – 16. Koncert laureatów przeglądu w Zdrojowym Teatrze Animacji 16 października.

Organizatorem imprezy jest Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów we współpracy z Jeleniogórskim Centrum Kultury.

Fot. FC Jerzego Łużniaka

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.