Jeleniogórski Festiwal Wina Polskiego odbędzie się na placu Ratuszowym
18 czerwca, Wśród wystawców znajdzie się 10 dolnośląskich winnic oraz dwie serowarnie. To pierwsze tego typu wydarzenie w naszym mieście.

To gratka nie tylko koneserów wina, ale wszystkich mieszkańców i gości. Na miejscu, bezpośrednio na stoiskach wystawców skosztować można będzie na kieliszki oraz zakupić na butelki wina produkowane lokalnie, a także porozmawiać o winie i jego powstawaniu.

Oprócz tego, w ramach przygotowanego programu zaplanowano ciekawe wykłady i prelekcje, min. o historii winiarstwa i innych destylatów w Jeleniej Górze, o tym, czy w Polsce można produkować dobre wino, z czego wynika jego cena oraz jak łączyć wino z potrawami.

Na festiwal zaproszono dwóch lokalnych producentów sera, czyli tego, co z winem łączy się najlepiej.

Ale to nie wszystko, ponieważ wino najlepiej degustuje się przy muzyce, w trakcie wydarzenia odbędzie się na czteroczęściowy recital pt. „Muzycznym szlakiem wina” zespołu kameralnego pod kierunkiem Dominiki Łukasiewicz. Muzycy zaproszą widzów w podróż szlakiem najlepszych win świata, przez Francję, Włochy, Hiszpanię, Argentynę i Chile. W programie recitalu m.in. neapolitańskie pieśni i włoskie tarantelle, francuskie chanson i zwiewne walce, argentyńskie tanga i hiszpańskie passodoble.

Na finał natomiast prawdziwa uczta dla miłośników bluesa i dobrego brzmienia – koncert formacji JJ Band pod kierunkiem jednego z najlepszych polskich gitarzystów bluesowych, jeleniogórzanina Jacka Jagusia.

Organizatorami festiwalu są: Miasto Jelenia Góra oraz sklep Winne Historie.

Partnerzy: Huta Julia, Willa Odkrywców

Podczas festiwalu zaprezentują się:

Winnica Moderna

Winnica Jadwiga

Winnica Saganum

Winnica OTOK

Winnica Jakubów

Winnica Alvarium

Winnica Bielawska

Winnica 55-100

Winnica Kindler

Winnica Świdnicka

Sernica Dolnośląska

Sery Łomnickie

Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia kieliszków do degustacji.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.