Nie tylko studenci jeleniogórskich uczelni czekali na powrót juwenaliów. Na koncerty, organizowane na błoniach wyczekiwali wszyscy młodzi mieszkańcy. Juwenalia trwać będą od 26 do 28 maja.

Klucze do miasta studenci odbiorą z rąk prezydenta Jerzego Łużniaka 26 maja na placu Ratuszowym. Potem przed nimi dużo zabawy. W programie są zawody sportowe, konkurs picia piwa oraz koncerty.

Wielkie Jeleniogórskie Juwenalia rozpocznie turniej we Flanki, czyli gra, w której zawodnicy w drużynach piją piwo na czas. Konkurs zaplanowano 26 maja o godz. 15.30 na jeleniogórskich błonia. We Flankach biorą udział dwie drużyny. Każdy zawodnik ma w butelkę, puszkę lub kubek pełen piwa. Obie drużyny ustawiają się w określonych miejscach, a oddziela ich pusta puszka lub kubek, który zawodnicy mają za zadanie strącić rzucając piłeczką, kamieniem lub innym, niedużym przedmiotem. Gdy reprezentant jednej drużyny strąci puszkę, jego drużyna ma za zadanie wypić jak najwięcej piwa, do momentu, gdy reprezentant drugiej drużyny nie postawi strąconej puszki.

27 maja studenci rozegrają na błoniach turniej w siatkówkę. Początek o godz. 11.00

Po południu i wieczorem wszyscy gromadzić będą się pod sceną na jeleniogórskich błoniach. Wykonawcy są różnorodni i gwarantują dobrą zabawę. Wystąpią między innymi: Malik Montana, Gruby Mielzky, Organek, 4 szmery, ABBA Show, Danzel, Fort BS oraz DMC. Przed nimi zagrają inne zespoły. Zaplanowano także finał Ligi Rocka.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.