Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od października 2016 roku. Wiele można się z niej dowiedzieć, jakie sygnały zgłaszają policjantom mieszkańcy i które z nich potwierdziły się. Taki rodzaj współdziałania przynosi pożądane efekty.

– Za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa można przekazywać informacje o określonych zagrożeniach występujących w okolicy – wyjaśnia Edyta Bagrowska z policji jeleniogórskiej.  Każde z nich jest weryfikowane przez policjantów. Jest to doskonałe narzędzie, które szybko i czytelnie pozwala wskazać zaobserwowany problem związany z bezpieczeństwem w różnych dziedzinach.

W marcu jeleniogórscy policjanci odczytali ogółem 137 zdarzeń, wskazanych przez mieszkańców jako te, które są według nich niebezpieczne i wymagają interwencji policji. Spośród nich najwięcej dotyczyło:

• przekraczania dopuszczalnej prędkości -85

• nieprawidłowego parkowania – 20

• niewłaściwa infrastruktura drogowa -8

 

Policjanci przypominają: chcesz wiedzieć, czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Możesz mieć na to wpływ! Podziel się swoimi spostrzeżeniami i reaguj na zagrożenie! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wejdź na stronę internetową Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. To narzędzie pozwala na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie oraz przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali, a także rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Wskaż miejsca, w których chcesz częstszych patroli policji.

Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.