Joanna i Robert Grabińscy, mieszkańcy Jeleniej Góry, miłośnicy motoryzacji, fani maluchów, amerykańskich aut i zwariowanych podróży, postanowili przejechać historyczną drogę 66 od Chicago po Kalifornię Fiatem 126 p na jego 20 urodziny. Ich podróż można śledzić na FB na profilu 126go.pl. Przygód im nie brakuje.

Asia i Robert do podróży gotowi byli w 2020 roku. „Niestety, wybuchła pandemia, która całkowicie zmieniła nasze plany. Ale nie ma tego złego. Poświęciliśmy ten czas na zebranie wszelkich informacji, jak się przygotować i jakie formalności załatwić przed wyprawą. Kiedy pandemia dobiegała końca, prezydent Joe Biden otworzył granicę dla Polaków pod koniec listopada 2021 i to wtedy ruszyliśmy z kopyta i zaczęliśmy się przygotowywać się do wyjazdu„- opisują na swoim blogu.

Zakupili bilety w ciemno na kwiecień 2022. W styczniu 2022 postawili wspólnymi siłami garaż, a w lutym ich „maluszek” przeszedł totalną transformację. „Wykonaliśmy sami pełny remont silnika, wymieniliśmy większość części na nowe, a skończyliśmy na malowaniu. Sami ze wsparciem kilku aniołów zrealizowaliśmy nasz plan”- relacjonują.

Swoją podróż dokumentują zdjęciami i relacją na blogu. Nie zapominają o rodzinnym mieście i we wpisach w książkach pamiątkowych z dumą w zaznaczają, że są z Jeleniej Góry. Ich podróż ma znakomity odbiór w internecie.

Podróżują Fiatem 126 Bobo, zakupionym we Wrocławiu w 2016 roku za grosze, (porównując dzisiejsze ceny ;)) „z myślą, że zrealizujemy z nim niesamowitą przygodę po Rout 66. Niestety z powodu różnych problemów zdrowotnych, rodzinnych i osobistych projekt ten odkładaliśmy, ponieważ fundusze i czas poświęcaliśmy innym sprawom„.

Dopiero na przełomie 2021/2022 zabrali się za remont maluszka na 200 procent poświęcając temu codziennie po 8-10 godzin. „Goniły nas też terminy, biurokracja i wszelkie dodatkowe problemy wprawiały nas w nerwice. Ale udało się…… a tak wiele rzeczy się sprzysięgało przeciwko nam, rzeczy które nie były zależne od nas” – relacjonują na blogu.

Wreszcie udało się i są w podróży. „To nasza pierwsza wspólna podróż. Asia, Robert i nasz maluch. Czekaliśmy na nią przez długie 6 lat planów i marzeń. W tym roku na 50-lecie wyprodukowania pierwszego Fiata 126p ta pierwsza podróż musiała być z hukiem! Nie wyobrażaliśmy sobie innej trasy niż przez drogę 66 w USA. Chcemy podzielić się tym co spotka nas na tej historycznej „Mother Road” i jak poradzi sobie nasz maluch w krainie wielkich trucków” – opisują.

Za nimi już spory kawałek drogi. Obecnie są w Oklahomie. Podróżnikom życzymy powodzenia.

Zdjęcia FB 126go.pl

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.