Szymon Urbański ma 23 lata i pochodzi z Jeleniej Góry. We wrześniu tego roku ma możliwość reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata w Roundnet, które odbędą się w Belgii.

„Jestem niezmiernie szczęśliwy, że udało mi się zakwalifikować do kadry Polski i będę miał okazję rywalizować z najlepszymi na świecie w tak młodej dyscyplinie jaką jest roundnet. Bardzo ciężko pracowałem na ten sukces i udało się.”

Na czym polega roundnet?

Jest to gra zespołowa 2 vs 2.Zestaw do gry składa się z obręczy wielkości hula-hop, napiętej siatki i 5 nóżek – tworzących trampolinę – oraz gumowej piłki wielkości pomarańczy. Piłkę wprowadza się do gry za pomocą serwisu. Gracze odbijają naprzemiennie piłkę, wymieniając między sobą maksymalnie 3 uderzenia. Ostatnie uderzenie należy odbić od siatki, po czym swoją akcję rozgrywa przeciwna drużyna. Po serwisie gracze mogą poruszać się dookoła siatki, bez żadnych stron ani granic. Akcja kończy się punktem, jeśli piłka uderzy w ziemię, obręcz, lub odbije się więcej niż raz od siatki.

Zaletą tego sportu jest to, że nie wymaga ani wielkiej sportowej formy, ani długiego wprowadzania w skomplikowane reguły. Jeśli tylko mamy do dyspozycji zestaw do gry i trochę wolnej przestrzeni oraz chętną do zabawy grupę znajomych, to niczego nam już nie potrzeba.

Grać mogą wszyscy. Sport przypomina bowiem bardziej skłaniającą do wygłupów podwórkową zabawę, niż wymagającą poświęceń dyscyplinę. Idealny na każde warunki w szkołach, na uczelniach, na wyjazdach i imprezach firmowych, na wakacjach.

Więcej o tej nowej dyscyplinie sportowej można przeczytać Tutaj

„Jako członkowie kadry Polski Roundnet otworzyliśmy zrzutkę, ponieważ musimy uzbierać fundusze niezbędne do realizacji naszych marzeń. Udział w międzynarodowym turnieju na tak wysokim poziomie ma swoje wymagania – musimy opłacić nie tylko udział w turnieju, ale i zakupić wymagane stroje, transport czy noclegi. Bylibyśmy bardzo wdzięczni za wszelką pomoc finansową, który pomoże nam w organizacji takiego wyjazdu.

https://zrzutka.pl/a9jrnk/s/wspierajkadre

Fot. zrzutka.pl

1 Komentarz

  1. PO jak podwyżki. i zdrada narodowa. Odpowiedź

    Furorę robi teraz konkurencja, że o 19:30 siadamy przed telewizorem i jak słyszymy słowo „Tusk”, to pijemy 50g. Wygrywa ten, który dotrwa do prognozy pogody.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.